“HDP’ye kayan oyları CHP’ye geri kazandıracağız”

dsc_0600

CHP İngiltere Birliği’nde genel kurul tarihi yaklaşırken başkan adaylarından Hasan Dikme basın mensupları ile bir araya gelerek hem planlarını anlattı hem de gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Hasan Dikme ve ekibi, İngiltere’de faaliyet“HDP’ye kayan oyları CHP’ye geri kazandıracağız” yazılı ve sanal yayın organları temsilcilerini kahvaltı davetinde ağırladı.

Selamlama konuşmasını yapan Elif Gülle Gelirli, dil, din, ırk, cinsiyet, mezhep ayrımı yapmaksızın kapılarının herkese açık olacağını ve İngiltere’den başlayan bir akımla tüm dünyaya yayılacaklarını ve bunu da “gökkuşağı projesi” olarak adlandırdıklarını açıkladı.

Gelirli’den sonra söz alan başkan adayı Hasan Dikme, mevcut CHP UK yönetiminin halktan kopuk çalıştıkları ve CHP anlayışına uygun olmayan tavırlar sergiledikleri için Kürt ve Alevi vatandaşların ötekileştirildiğini ifade ederek, “Partimizin demokrasi anlayışı, tüm farklılıklarımız, farklı kimliklerimiz, farklı inançlarımız, herkes için daha adil, eşit ve özgür bir ülke isteğimiz anlatılamamıştır. Kendilerini Kürt ve Alevi olarak tanımlayan vatandaşlarımız ötekileştirilmiştir.” şeklinde konuştu.

dsc_0607

İRTİBAT BÜROSU DEĞİL TEMSİLCİLİK OFİSİ

Başkan seçilmesi halinde hayata geçirmeyi planladıkları projeler hakkında da bilgi veren Dikme, Türkçe konuşan toplumların kolayca ulaşabileceği CHP’ye yakışır bir parti temsilcilik ofisini inşa ederek faaliyete sokacaklarının sözünü verdi. Dikme, Birleşik Krallık’taki tüm CHP’lileri layıkıyla temsil etmek, sadece Türkiye siyasetinde değil İngiltere siyasetinde de aktif rol almak için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

Mevcut yönetim nedeni ile geçtiğimiz seçimlerde CHP’nin güç kaybettiğini ve hatta oyların bir kısmının başta HDP olmak üzere diğer siyasi partilere kaydığını dile getirerek, HDP ve diğer siyasi partilere kayan oyları yeniden CHP’ye kazandıracaklarını söyledi.

Seçim öncesi parti üyelerine ulaşabilmek ve adil bir seçim yarışı sürdürmek amacıyla mevcut yönetimden üye listesi ve irtibat bilgilerini kendileri ile paylaşmalarını istediklerini fakat kendilerinden hala bir yanıt alamadıklarının altını çizerek, etiğe aykırı tutumdan vazgeçmeleri gerektiğini ifade etti.

Gerçekleşen davete Hasan Dikme, Elif Gülle Gelirli, Latif Balcı, Ayhan Peker, Dilek Gerçek, Sibel Özçelik, Aynur Keleş, Nimet Bozkurt, Sait Gencay, Şükrü Gülşen, Zafer Felek, Tuğba Candemir ve Fatma Elliot ev sahipliği yaptı.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.