IHH UK kahvaltıda buluştu

580a8138

Londra da aktif olarak faaliyet gösteren IHH UK her ay gerçekleşen kahvaltı programlarından birini geçtiğimiz Pazar günü  Edmonton’da bulunan Hilal Restauranta  üye ve davetlilerin katılımıyla gerçekleştirdi.

Yeni yöneticileri ve davet edilen misafirlerin katılımıyla gerçekleştirilen kahvaltıda IHH UK’in yapmış olduğu yardımlar ve Ramazan bayramında Hatay Yayladağ sınırının sıfır noktasında bulunan Suriyeli mültecilerin kaldığı kampa giden Aysel Ünal programda konuşma gerçekleştirdi. Yaklaşık 70 kişinin katıldığı kahvaltı programına birçok  Suriyeli davetli katılırken IHH UK ve yapmış olduğu yardımlar hakkında misafirlere  bilgi verildi. IHH UK’in gerçekleştirmiş olduğu Madaya Konferansında toplanan 19 bin pound  karşılığında satın alınan bir tır kumanyayı eşi ile birlikte dağıttığını belirten Ünal, hissettiği duygu ve düşüncelerini misafirlerle paylaştı. Kahvaltı eşliğinde gerçekleştirilen konuşmalar sırasında IHH UK yetkililerinin çekmiş olduğu fotoğraflar projeksiyon üzerinde misafirler ile paylaşıdı. İngiltere Suriye Toplum önderlerinden birisi olan Mohammed Najjar, Suriye’deki son durum hakkında bilgi verdikten sonra yapılan yardımlardan dolayı Türk Halkına minnettarlığını dile getirdi.

580a8141

Najjar yaptığı konuşmada “Aracı olduğu için IHH UK Vakfına başta kendi adıma ve bütün Suriyeli kardeşlerimin adına, geçmişten bugüne kadar yaşanan sıkıntılarımıza  destek veren bütün IHH UK üyelerine ve Müslüman kardeşlerime teşekkür ediyorum. Ümit ediyoruz ki içinde bulunduğumuz bu durumu bir an önce atlatırız.” diyerek sözlerini noktaladı. İngiltere Suriye Toplum önderi Mohammed Najjar’in konuşmasının ardından Kurban bayramında Bangladeş’te gerçekleştirilen kurban kesimine vekalet etmek için Bangladeş’e giden IHH UK Başkanı Ali Tahir, yasadığı tecrübeleri misafirlerle paylaştı.

Ali Tahir yaptığı konuşmada “Budist zulmünden kaçan Arakan mültecilerine yönelik toplam 350 hisse kurban kesildi,  4 bin 370 pound sadaka dağıtıldı, 12 adet su kuyusu açıldı ve 4 adet ev yapıldı ve daha birçok hayırseverlerin yardımıyla zulüm gören kardeşlerimize yardımlar gerçekleştirdik.” açıklamalarında bulundu. Somali’de gerçekleştirilen  Kurban kesimine vekalet etmek için giden Adem Değerli yaşadığı izlenimleri misafirlerle paylaştı. Somali’de 233 hisse kurban kesildiği ve 140 pound sadaka dağıtıldığı belirtildi. Gerçekleştirilen konuşmaların ardından dua edilerek kahvaltı programı sonlandırıldı.

580a8124

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.