Engeller ve sınırların ötesinde bir kadın: Aydın Mehmet Ali

dsc_2394

Kıbrıslı ve şuan hem Londra hem de Kıbrıs arasında yaşamını sürdüren başarılı yazar, aktivist ve şair Aydın Mehmet Ali, hem eski hem de yeni kitaplarından ve serbest yazım çalışmalarından derlemelerle Londra toplumu ile buluştu.

aydin-mehmet-ali
Aydın Mehmet Ali

Bugüne şiir çevirileri ile de Türkçe-İngilizce edebi edebiyatında önemli eserlere imza atmış Ali, geçtiğimiz 2 Ekim Pazar günü Dalston Mos-Art Centre’da canlı olarak pasajlar okudu. Performansında hem ilk kısa öykü koleksiyonu “Pembe Kelebekler”den hem de yeni çalışmalarından pasajlar okuyan Ali, her zamanki tarzının ışığında “göçmen, kadın, azınlık ve linguizm” üzerinde duran çalışmalarını okudu.

Bugüne kadar Diaspora City (2003), Uncut Diamonds (2003), Index(2002) gibi antolojilerde yer almış çalışmalarını da paylaşan Ali, Kıbrıs-Londra ve Türkiye üçgeninde bir yabancı olma “gizli öznesini” satır aralarında verirken “umut, aşk, aktivizm ve evini bulma” konularını her zamanki gibi usta bir şekilde işlediğini okuyucularına kanıtladı.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Okumadan geçme

Close
Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.