Atatürkçü Düşünce Dünya Platformu kuruldu

screen-shot-2016-09-27-at-12-35-09

Türkiye dışında faaliyet gösteren 21 Atatürkçü Düşünce Derneği, Almanya’da bir araya gelerek Atatürkçü Düşünce Dünya Platformunu kurdu.

18 Eylül’de Almanya’nın Dortmund kentinde düzenlenen toplantıyı; ADD Dış İlişkiler Koordinatörü Dr. Hakan Akbulut yönetti. 21 Atatürkçü Düşünce Derneği’nin temsil edildiği toplantıda; Atatürkçü Düşünce Dünya Platformu oluşturuldu. Dortmund’da bir araya gelen dernekler; Türkiye Cumhuriyeti kurucu değerlerine bağlılıklarını dile getirerek, laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar olacağına yönelik inançlarını teyit ettiler. İngiltere’den Jale Özer’in de katıldığı toplantıda, Türkiye’nin içinde bulunduğu hassas dönemde tüm Dünya’daki Atatürkçülere büyük sorumluluk düştüğü noktasından hareketle, toplantıya katılan dernekler, aralarındaki işbirliği, dayanışma ve koordinasyonu arttırmak ve güç birliği yapmak amacıyla Atatürkçü Düşünce Dünya Platformu’nu kurdular.

screen-shot-2016-09-27-at-12-35-01

Toplantının ardından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Atatürkçü Düşünce Dünya Platformu” Atatürk düşüncesini benimseyen, laik, demokratik ve hukukun üstünlüğünü savunan tüm dünyadaki ADD’nin katılımına açıktır. Platform ortak etkinlikler ve faaliyetler gerçekleştirmek amacıyla çok yönlü çalışmalar yapacak, tüm dünyadaki ADD’lerin ortak çalışma ve faaliyetlerini koordine edecektir. Platform sözcülüğüne bir yıl süre ile Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Hakan Akbulut seçilmiştir. Platformun sekretaryasını bir yıl süre ile Atatürkçü Düşünce Derneği yürütecektir. Platform üyesi dernekler Ocak 2017’detekrar bir araya gelme kararı vermişlerdir.”

screen-shot-2016-09-27-at-12-35-09

 

Platformun kurulmasında yer alan Atatürkçü Düşünce Derneklerinin isimleri şöyle: İngiltere ADD, Amerika Atatürk Derneği, Avusturya ADD, İsveç ADD, Hollanda ADD, Dortmund ADD, Berlin-Brandenburg ADD, Hessen ADD, Frankfurt ADD, Bielefeld ADD, Köln ADD, Nürnberg ADD, Aachen ADD, Osnabrück ADD, Siegen ADD, Worm ADD, Atatürkçü Yaşam Derneği Lüdenscheid, Avusturya Voralberg ADD, Mannheim ADD, Marburg ADD ve Limburg ADD.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Okumadan geçme

Close
Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.