JJ Food İngiltere’nin en büyüğü olma yolunda

Print

Kıbrıslı Türk aile tarafından işletilen JJ Food Service yaptığı yeni yatırımlar ile İngiltere’nin en büyük gıda tedarikçisi olma yolunda emin adımlar atıyor.

1988 yılında Mustafa Kamil tarafından kurulan şirket, Kuzey Londra’nın 80’li yıllarda yeme-içme sektöründeki pratikliği konusundaki açıklıklarının Mustafa Kamil tarafından fark edilmesiyle kuruldu. Başarılı işadamı yıllar içerisinde Basingstoke, Bristol, Birmingham, Doncaster, Leeds, Manchester ve Discup olmak üzere yedi şube daha açtı. Newcastle’da da aynı zamanda bir üretim evi açarak ülkedeki etkinliğini arttırdı. Gıda sektöründe elde ettiği başarılara doymayan JJ Food Service, yeni yatırımı ile İngiltere’nin en büyük ve iyi tedarikçisi olma yolunda.

SYKES SEAFOODS’UN YENİ SAHİBİ JJ FOOD

Merkezi Manchester’da bulunan ve İngiltere’nin en iyi ve taze deniz ürünleri tedarikçisi Sykes Seafoods dağıtım, JJ Food tarafından satın alındı.

Sykes Seafoods’un satın alma sürecinde yaptığı açıklamaya göre, deniz ürünleri tedarik servisinin misyon ve vizyon öncelikleri korunarak ilerleme gösterileceği ve her zaman daha kaliteli servis için güçlerin birleştirileceği açıklandı. Yapılan anlaşma ile Sykes Seafoods artık JJ Food Service ismi altında hizmet verecek.

mus-grocer-award-1
Mustafa Kiamil

JJ Food bünyesinde daha çok servisin ve hizmetin gelişmesine de yol açacak bu yeni işbirliği, gıda ticareti alanında JJ Food’un bu seneki büyük zaferlerinden biri olacak. JJ Food Genel Müdürü Mustafa Kiamil, “Kuzey İngiltere bölgesinde her zaman kalitesi, saygınlığı ve sunduğu lezzetli hizmetlerle adını ülke çapında duyuran Sykes Seafoods ile birleşmek, deniz ürünleri alanında son kalite bir hizmet sürecine girmemizin bir başlangıç noktasıdır. JJ Food kalitesi ile artık deniz ürünleri tedariki ile müşterilerimizle buluşacağız.” dedi.

Sykes Seafoods Yöneticisi Alan Dale ise konu hakkında yaptığı açıklamada “Son yıllarda içinden geçtiğimiz değişim ve gelişim, bizi her zaman kaliteli markalar ve servislerle işbirliği yapma sürecine soktu. Daha çok kitlelere ulaşma ve ticari kitlemizi geliştirme amacıyla başlattığımız bu işbirliği, JJ Food ile her iki tarafın da kalitesine ve gelişimine katkıda bulunacak bir girişimde bulunduğumuza inanıyorum.” dedi.

Varılan anlaşma sonucunda Sykes Seafoods deniz ürünleri tedarik firmasının 1 Ekim tarihinden itibaren JJ Food adıyla faaliyetine devam etmesi planlanıyor.

fish-and-chips-generic

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.