M. Zeren Safa için Londra’da cenaze namazı kılındı

1dsc_0443

Türk toplumunun tanınmış simalarından M. Zeren Safa için Londra’da cenaze namazı kılındı.

Süleymaniye Camisinde öğle namazına müteakiben kılınan cenaze namazına yüzlerce kişi katıldı. Namaz öncesi kısa bir konuşma yapan cami İmamı Burhan Aygün, Safa’nın Türk Toplumu için yaptığı çalışmalarla hafızalardan silinmeyeceğini ifade etti ve namaza katılanlardan merhum için helallik ve onun hayatı boyunca iyi bir insan ve Müslüman olduğuna şahitlik etmelerini istedi. Camiyi dolduran yüzlerce kişi Safa’ya haklarını helal ederek, onun iyi bir insan ve Müslüman olduğuna şehadet getirdikten sonra merhumun cenaze namazını kıldılar. Namazın ardından Safa’nın ailesi ve yakın arkadaşlarından bazıları söz alarak, onu kaybetmiş olmanın acısı ve derin hüznünü dile getirdiler.

İngiltere’de Mali Müşavirlik yapan ve Londra’da tedavi gördüğü Harley Street Clinic’te hayatını kaybeden Kıbrıslı Türk işadamı M. Zeren Safa, kılınan cenaze töreninin ardından doğum yeri olan Kuzey Kıbrıs’a götürülerek, Lefkoşa mezarlığında toprağa verilecek.

1dsc_0418 1dsc_0429

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.