Türk tasarımcının koleksiyonu tarihte bir ilke imza attı

Haber ve fotoğraflar: Onur Uz

İngiltere tarihine ilk kez parlamento binasında bir moda şovunun yolunu açan Zeynep Kartal’ın son koleksiyonu, Westminster’ın tarihi binasında kültür, moda ve sanatın tüm ince detaylarını birbiriyle buluşturdu.

Zeynep Kartal’ın London Fashion Week haftasinda Houses of Parliament’de görücüye çıkan İlkbahar Yaz 17 “A ROYAL ROMANCE” koleksiyonu, tarihi İngiliz kraliyet motiflerini taşırken aynı zamanda Zeynep Kartal’ın modern çizgisinden de ayrılmadı. ”Royal Romance” adı altında gece elbiseleri ve doğa motifleriyle hazırlanmış koleksiyonda, beyaz, krem rengi ve mavi tonları gibi rahatlatıcı ve sade tonlara ağırlık veren Kartal, koleksiyonun son parçası “Demokrasi Gelinliği” ile büyük alkış aldı.

Catwalk’tan sonra konuşmasını gerçekleştiren Kartal, Türkçe ve İngilizce olarak şunları söyledi:

“Geçtiğimiz Temmuz ayı içerisinde insanların özgürlüklerini ve özgürlüklerinin sembolü olan parlamentolarını ortadan kaldırmayı hedefleyen darbe teşebbüsüne halkı ile birlikte karşı koyan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı, özgürlüğü için silahlara, tanklara ve uçaklara korkusuzca karşı koyan halkımı ve özgürlük uğrunda şehit verdiğimiz 251 kahramanı saygı ve minnetle anıyorum ve bu girişimin bastırılmasının anısına “Demokrasi Gelinliği” adını taşıyan ve Cumhurbaşkanlığı gücünden esinlenilerek oluşturulmuş bu elbiseyi Türk halkına armağan ediyorum.” 

 

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.