Moda sanat ile buluştu

1

Londra’da modacı Zeynep Ober ve Yunus EmreEnstitüsü işbirliğiyle düzenlenen ‘Art Meets Fashion’ adlı etkinlikte, hem sergi açıldı hem de defile düzenlendi.
Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenen gecede, tasarımları ünlü modacı Zeynep Kartal tarafından yapılan ve iki ressamın eserlerinin kumaşa aktarıldığı 10 parçalık gece elbisesi koleksiyonu, bir defile ile tanıtıldı.

Etkinlikte, ressam Gülten İmamoğlu ile Ertuğrul Ateş’e ait olan ve kumaşa aktarma çalışmaları yapılan tablolar sergilendi.

Etkinlikte konuşan Yunus Emre Enstitüsü İngiltere Direktörü Dr. Mehmet Karakuş, böyle farklı bir projeye ev sahipliği yapmaktan dolayı memnuniyet duyduğunu söyledi. ‘Sanatın Modayla Tanışması’ projesinin her yönüyle önem taşıdığını belirten Karakuş, şunları söyledi:

SANATÇILAR BİRBİRİNDEN FAYDALANABİLİR

“Bu fikir bize sunulduğunda heyecanlanırıcı geldi. Çünkü, sanatçıları ve modatasarımcılarını birleştirecekti. Ve sonuç olarak beraber çalışıp fikir ve emek paylaşımı olacaktı. Biz inanıyoruz ki, sanatçı iletişimden uzak durursa kendisini değersiz hisseder. Toplumun bir paçası gibi hissetmez. Farklı sanatçılar birbirinden faydalanabilir. Bu müzisyen de olsa, şair de olsa ressam ya da tasarımcı da olsa böyledir. Kendilerince ve stilleriyle eşsiz olabilirler. Ama birbirleriyle iletişim kurmazlarsa tek duramazlar. Sanat ve moda gerçeklerden her zaman uzak değildir. İleride olacakları ve ülkenin hangi yöne doğru gittiğini bize yansıtır. Bu etkinliğin bir başka önemi de dışardaki dünyaya mesaj vermektir. Bu mesaj ‘Bir sanatçı, tasarımcı, moda danışmanı, ressam hepimiz bir ve beraberiz’ mesajıdır.”(Hürriyet)

3 6 4 5

 

 

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.