Londra’da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlanacak

30 agustosss
Londralılar 30 Ağustos Zafer Bayramının 94’ncü yılını kutlamak için bir araya gelecek.

Türkiye Gençlik Birliği İngiltere, Anadolu Kültür Merkezi ve Londra Cumhuriyetçi Kadınlar platformları tarafından organize edilen Zafer Bayramı buluşması Türkiye’nin Londra Büyükelçiliği binası önünde gerçekleşecek. 30 Ağustos Salı günü saat 18.30’da Büyükelçilik binası önünde gerçekleşecek anma için katılımcıların Türk bayraklarını alarak gelmeleri talep edildi. 94’ncü yıldönümünde Zafer Bayramını kutlamak için çağrıda bulunan platformlar ortak bir yazılı açıklama yaptı. Söz konusu açıklama şöyle:

“Değerli Yurtseverler,

İçerisinden geçtiğimiz günler İstiklal Savaşı ruhunun yeniden yeşerdiği günlerdir. Ülkemizin ‘dahili ve harici’ düşmanlarına karşı verdiği savaş bu adı hak edecek niteliktedir. Bölgemizin can düşmanı ABD emperyalizmine karşı mücadele ancak İstiklal Savaşı ruhuyla verilirse başarılı olacaktır. Yedi düvelin emperyalistlerini yenilgiye uğrattığımız ve istiklalimizi kazandığımız 30 Ağustos, bugün çok daha anlamlıdır.

ABD’nin PKK terörü eliyle vatanımızı parçalamaya kalkıştığı sürece 24 Temmuz 2015 itibarıyla dur diyerek vatan savaşında atağa kalktık. Devlet kurumlarında gizli iktidar odağı yaratan Fethullahçı Terör Örgütü’ne karşı başlayan mücadele ise 15 Temmuz 2016’da doruğa çıkmıştır.

EMİR-KOMUTA ZİNCİRİNİN BOZULMASI KABUL EDİLEMEZ

Başarıların hepsinin altında Mustafa Kemal’in askerlerinin hayati önemde katkıları bulunmaktadır. Gerici ve bölücü teröre karşı attığımız bu adımları ancak güçlü bir silahlı kuvvetlere sahip olarak sürdürebiliriz. Bundan dolayı son kararnamelerle askeri okulların kapatılması ve silahlı kuvvetlerimizin emir-komuta zincirinin bozulması kesinlikle kabul edilemez.

Genelkurmay Başkanının, cumhurbaşkanına, kuvvet komutanlarının milli savunma bakanına bağlanması emir-komuta birliğini ortadan kaldırır. Ordumuzu emperyalizme ve taşeronlarına direnemez hale getirir. Hükümet bu yanlıştan derhal geri dönmelidir. Çünkü ülkemize yönelecek iç ve dış tehditleri ancak güçlü orduyla bertaraf edebiliriz. Güçlü Ordu, Güçlü Türkiye demektir!

30-agustos-zafer-bayrami-kutlu-olsun_8777523-2420_1280x720

ZAFER YOLU ATATÜRK’ÜN YOLUDUR

Türkiye ‘istiklal ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine’ düşmüştür. O mecburiyeti zafere dönüştürmek için Zafer Bayramımıza sarılıyoruz. Büyük devrimci önder Atatürk’ün bize yüklediği sorumlulukların bilincindeyiz. Zafere ulaşmak için Atatürk ve Türk Bayrağı altında birleşiyoruz. Zafer yolu Atatürk’ün yoludur. Zafer yolunda yürüyeceğiz. Tam bağımsız, demokratik ve laik Türkiye’yi ancak bu şekilde inşa ederiz.

İstiklalimizi yeniden kazanmak için Büyük Zafer’in 94.yılında haydi görev başına!

Londra’da yaşayan tüm vatanseverleri 30 Ağustos Salı18.30’da Londra Türkiye Büyükelçiliği önünde buluşmaya davet ediyoruz

Bayrağını al gel, İstiklal ruhuyla büyük zaferlere giden yolu birlikte açalım!”
Tarih: 30 Ağustos 2016 Salı
Saat: 18.30
Adress: Türkiye Cumhuriyeti Londra Büyükelçiliği, 64 Belgrave Squrare, London SW1X 8PA

 

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.