Ali Uysal’dan örnek davranış

image1 (1)

Yaklaşık 45 yıldan beri Londra’da yaşayan Geçitkaleli Ali Uysal, ilk şiir kitabının satışından elde ettiği bin sterlinlik geliri Kıbrıs Türk Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağışladı.

Ali Uysal geçen yıl yayımladığı ilk şiir kitabının 100’er adetini SOS Çocuk Köyüne, Kıbrıs Türk Kanser Hastalarına Yardım Derneği’ne ve 50 adetini de Kıbrıs Türk MS Hastalarına Yardım Derneği’ne bağışlamıştı.

Kitabın geçen yılki satışından elde edilen 500 TL’yi de ayrıca Kıbrıs Türk Çocuk Esirgeme Kurumu’na veren Uysal, daha sonraki satışladan elde edeceği tüm geliri KTÇEK’na bağışlayacağını açıklamıştı.

KTÇEK KURBAN BAĞIŞLARINI KABUL EDİYOR

Kıbrıs Türk Çock Esirgeme Kurumu’ndan yapılan açıklamada,  korunmaya muhtaç çocuklar için yürütülen faaliyetlere kaynak yaratmak amacıyla Kurban Bayramı öncesinde kurban eti veya kurban  karşılığı yapılabilecek katkıların kabul edildiği de belirtildi.

KTÇEK Başkanı Ayşe Coşar, “Çocukların, ülkeye ve insanlığa yararlı olacak şekilde yetişmelerini sağlamak, haklarını ve sağlıklarını korumak, özellikle dar gelirli ailelere mensup ve korunmaya muhtaç çocuklara kol kanat germek” amacıyla faaliyetler yapan Kıbrıs Türk Çock Esirgeme Kurumu’nun, halkın katkılarını beklediğini duyurdu.

Kıbrıs Türk Çocuk Esirgeme Kurumu’na yardım etmek veya kurban karşılığında bağışlarını vermek isteyenlerin Türk Bankası’ndaki “Kıbrıs Türk Çocuk Esirgeme Kurumu 1687530”, Vakıflar Bankası’ndaki “Kıbrıs Türk Çocuk Esirgeme Kurumu 1108310-3041473” ve Türkiye İş Bankası’ndaki “K. T Çocuk Esirgeme  Kurumu 6818 2666” numaralı hesaplara bağışlarını yatırabilecekleri belirtildi.

Kurban eti bağışları ise Çağlayan bölgesindeki  KTÇEK Etkinlik Merkezi’ne yapılabilecek.

Çocuk Esirgeme Kurumu’na  bağış yapmak isteyenler 00 90 533 836 2747 ve 00 90 533 840 6400 numaralı telefonlardan bilgi alabilecek.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.