İngiliz siyaseti Ceftus gecesinde buluşacak

ceftus-2

İngiliz Parlamentosu ve üniversitelerde düzenlediği Türkiye merkezli toplantılarla siyaset ve düşünce merkezlerinde uluslararası bir tanınırlılığa sahip olan Türkiye Araştırmalar Merkezi (CEFTUS) kuruluşunun 5.yıldönümünü hazırlıkları sürüyor.

9 Ekim akşamı gerçekleştirilecek kutlama İngiliz siyasetçilerin buluşmasına da sahne olacak. Şimdiye kadar farklı siyasi partilere mensup 50’den fazla milletvekilinin katılacağını bildirdiği etkinliğe, çok sayıda belediye başkanı, mecli üyesi ve Lordlar Kamarası üyesi de katılacak.

1200 kişilik Westminster Park Plaza Hotel’de gerçekleştirilecek 5.yıl kutlamasında dünyaca ünlü sanatçı Zülfü Livaneli de hazır bulunacak. Geleneksel hale getirilen ‘Toplumsal Başarı Ödülleri’ törenine de sahne olacak gecede Türkiye ve İngiltere’den politikacıların yanısıra akademisyen, işadamı, sanatçı ve gazeteciler de katılacak.

2011 yılında, dönemin Başbakan Yardımcısı Nick Clegg’in de katıldığı bir etkinlikle kuruluşunu ilan eden CEFTUS Direktörü İbrahim Doğuş, bugüne kadar gerçekleştirdikleri en geniş kapsamlı etkinliğe hazırlandıklarını belirtirken, 9 Ekim etkinliğinin CEFTUS çalışmaları açısından bir dönüm noktası olacağı görüşünü yineledi. Beşinci yıldönümü kutlamasına katılacaklarını bildiren politikacıların iktidardan muhalefete farklı siyasi yelpazelerden geldiklerine dikkat çeken Doğuş, “Katılımcılar, Ceftus’un farklı görüşleri bir araya getiren tartışma platformları oluşturan anlayışına uygun bir zenginliği yansıtıyor” dedi.

ibrahim-dogus-anniversary-390x215

CEFTUS etkinliğinde her yıl geleneksel hale getirilen Toplumsal Başarı Ödülleri’ni almaya hak kazananlar da plaketleri takdim edilecek. İş dünyası, eğitim, politika, sanat ve medya gibi alanlarda aday göstermek isteyenler öneri ve taleplerini merkezin web sitesi www.ceftus.org üzerinden, e-mail ile ise info@ceftus.org adresi yoluyla gönderebilecekler.

İngiltere’de Türkiye merkezli toplantılar düzenleyen en aktif düşünce merkezi haline gelen Ceftus, faaliyetleri ile gazetecilerden milletvekillerine, akademisyenlerden diplomatlara çok sayıda konuşmacıyı Türkiye merkezli toplantılarda buluşturdu.

Kuruluş, İngiltere’de yaşayan Türk, Kürt ve Kıbrıslı Türkler açısında en geniş katılımlı etkinlik olan yıllık baloları ile faaliyetlerine kaynak yaratmayı da hedefliyor. Biletlerin büyük çoğunluğunun tükendiği ve çok sayıda kurum ve kuruluşun rezervasyon yaptığı geceye katılmak isteyenler 07876146557 numaralı telefona ya da info@ceftus.org mail adresine ulaşarak davetli olabilecekler.

ceftus-anniversary-2015

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.