Kocasını IŞİD usülü öldürtmek istedi

Nurtan Taycur, altı yıl hapis yatacak.
Nurten Taycur, altı yıl hapis yatacak.

Doğu Londra’nın Hackney, Lower Clapton bölgesinde yaşayan Kürt asıllı bir  çocuk annesi Nurten Taycur (28), kocasını kiralık katil tutarak öldürtmeye teşebbüs etmekten 6 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

İngiliz medyasında da yer alan habere göre,16 yaşındayken evlendiği ve birlikte 2003 yılında İngiltere’ye geldiği, şu anda Uber taksi şoförlüğü yapan eşi Ercan Akan’ı, 5,000 sterlin karşılığında kiralık katile IŞİD usulü boğazı kesilerek öldürtmek istediği ortaya şıkan Taycur, geçen hafta Cum günü sonuçlanan Old Bailey Magistrates Court’tki yargılamada suçunu itiraf etti.

Polisin bazı duyumlar alarak, kiralık katil olarak karşısına ‘John’ adıyla gizli bir polisi çıkartması Nurten Taycur’un tüm planlarını bozdu.

İki yıldan beri başka bir erkekle yaşadığı ilişki sonucu bu planı yapan Taycur’un geçen yıl 13 Kasım’da kiralık katil olarak bildiği gizli polisle anlaştığı ve onu gece Uber için çalışırken, bıçak kullanarak öldürmesini istediği ortaya çıktı. Son olarak Aralık ayının 11’inde buluştuğu gizli polise 1,000 sterlin depozit de ödeyen kürt kadın, kocasının PKK sempatizanı olduğunu öne sürerek, öldürüldükten sonra da arabasına spreyle IŞID kelimelerinin yazılmasını önerdiği mahkemede belirlendi.

Bu arada sahte kiralık katilin, kocasının cesedini bir domuz çiftliğinde gömme teklifine karşı çıktığı, “Onun cesedinin bulunmasını istiyorum.Cenazeyi Türkiye’ye götürmek, ağlamak ve üzülmek istiyorum” dediği de ifadelerde yer aldı.

Avukatı John Femiola ise mahkemede, “Onun yaptığı doğru veya yanlış. Ancak o sonuçta yaşamında hep hapisteydi” diye konuştu.

Savcı Mark Gadsden, onun kültürel inançlarının boşanmaya izin vermediğini söyledi.

Bu arada eşi Ercan Akkan’ın polise verdiği ifadede “Nurten beni niçin öldürtmek istedi, anlayabilmiş değilim. O, isteseydi normal yolla benden ayrılabilirdi” şeklinde konuştuğu ifade edildi.

Mahkeme sonunda Nurten Taycur, suçunu kabul etti.

 

Daha fazla göster

Bir yorum

  1. Yalan haber yapmaya utanmıyor musunuz bu kadın zorla evlendirilmiş bir kadın tamam yaptığı şey doğru değil ama karşı tarafta haklı değil hergün Türkiye’de kadın cinayetlerinin ne oranda olduğunu görüyoruz bu kadının boşanmak gibi bir lüksü olsaydı böyle bir şeye kalkışmazdı ayrıca bu kadının bir yasak ilişki yaşamadığını düşünüyorum bunlar kadını karalamak için ortaya atılmış yalanlar ve sizde bu yalanlara ortak oluyorsunuz kadını iki çocuğu var ahirette hesabını veremeyeceğiniz işe kalkışmayın günahtır kul hakkıdır.

Bir Cevap Yazın

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin