Kadın Platformu’nun resim kursları başladı

ikp_2Yürüttüğü çalışmalarla adından övgüyle söz ettiren İngiltere Kadın Platformu (IKP) yeni dönem resim kurslarını, KKTC Londra Temsilcisi Oya Tuncalı, KKTC Londra Eğitim ve Kültür Ataşesi Hasan Sarper Kortay ve TSM sanatçısı Nusret Gümüşboğa’nın katılımlarıyla başlattı.

Kuzey Kıbrıs Türk Dernekleri Konsey binasında, hanımlara yönelik, ücretsiz olarak gerçekleştirilen kursların eğitmenliğini Ressam Bahar Sert ve Resim Öğretmeni Naomi Pratt, koordinatörlüğünü ise platformun saymanı Emine Arslan üstlendi.

Kursun açılış gününde hazır bulunan KKTC L

ondra Temsilcisi Oya Tuncalı yaptıgı açılış konuşmasında, “İKP’nin vatandaşlarımızın yararına yürüttüğü sosyal sorumluluk projelerine desteğimiz sürecektir, platformun çalısmalarını takdirle takip etmekteyiz” dedi.

Kurslar hakkında açıklama yapan İKP kurucu ve yöneticisi Nilgün Yıldırım ise şunları söyledi:

ikp_1

“Gönüllü çalışmalara gönlünüzü koymazsanız başarılı olamazsınız. Biz genç ve dinamik gönüllü ekibimizle birlikte, dört yıldır kesintisiz şekilde, kadınlara yönelik özgüven gelişimi programı çerçevesinde çesitli kurslar yürütüyoruz. Büyükelçiliğimiz ve Başkonsolosluğumuzun desteğiyle MEB’nin gönderdiği öğretmenlerimizle geçen yıl düzenledigimiz Ebru-Takı kurslarımıza bu yıl nakış kurslarını da ekleyerek devam ediyoruz, bunun ön çalışmaları sürüyor. Bugün başladığımız Resim Kurslarımızı tamamlayan kursiyerlerimiz sene sonunda açacağımız geleneksel resim sergimiz ile başarılarını sergileme, çocuklarına ve çevrelerine örnek olma şansına sahip olacaklardır. Kurslarımız için platforma sponsor olan LTR yöneticisi ve Konsey Başkanı Ahmet Baştürk’e teşekkürlerimizi sunuyoruz. Resim kurslarımızın dört yıldır yöneticisi olan ressam Bahar Sert, sosyal sorumluluk projelerine destek vermek konusunda gençlerimize örnek teşkil etmektedir. Bu yıl Bahar Sert’e yardımcı olarak, resim öğretmenimiz Naomi Pratt da ekibimize katılmıştır. Platformun çalısmaları Türkiye’deki belediyeler, dernek ve kuruluşlarla çok uluslu AB destekli ortak projeler şeklinde yürütülmektedir. Eylül ayında Aile Eğitimi Programına başlayacağımızı da memnuniyetle duyuruyoruz.”

Kurs yeri: CTCA binasi; 76 Mountgrove Road,Highbury,London N5 2LT En yakın metro istasyonu:Finsbury Park

Kurs gün ve saati: Her Cuma saat;12:00-14:30

Detaylı Bilgi : Kurs Koordinatoru & IKP Saymanı: Emine Arslan 07725708705

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Okumadan geçme

Close
Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin