Dr Fazıl Küçük Türk Okulu’ndan muhteşem festival

GÜNEY Londra’da faaliyet gösteren Dr Fazıl Küçük Türk Okulu, 11’nci geleneksel yıl sonu festivalini geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program okul başkanı Akjen Havalı’nın açılış konuşmasıyla devam etti.

Havalı konuşmasında şunları söyledi:

“2011-2012 Eğitim ve Öğretim yılını 30 Haziran 2012 tarihinde düzenleyeceğimiz Karne töreni ile tamamlamış olacağız. Bu akademik yılda da arzuladığımız hedeflere ulaştığımız için mutluyuz. Okulumuz bugün 28’inci yılını doldurdu. Bundan 28 yıl önce bir kahvehanede, profesyonel olmayan iyi niyetli birkaç ağabeyimizin çalışması ile faaliyete başlayan okulumuz, daha sonra sekiz-on ailenin bir araya gelerek kurdukları Güney Londra Kıbrıs Türk Derneği ile Crofton Park Türk Okulu adı altında faaliyetlerine devam etti. 1994 yılından itibaren de Dr. Fazıl Küçük Türk Okulu adıyla eğitim-öğretim ve kültürel çalışmalarını sürdürmektedir.

Bundan on bir yıl önce okulumuzun kayıtlı öğrenci sayısı 35’ti. Bugün ise okulumuzda kayıtlı öğrenci sayısı 250’yi aşmıştır. Bunun yanında onbir yıl içerisinde 624 öğrencimizi de mezun ettik . Okulumuz şu anda 18 öğretmeni, 7 yardımcı öğretmeni ve tam teşekküllü binası ile hizmet vermektedir.

Bizleri bu başarıya ulaştırmada hiç süphesiz cefakar ve saygıdeğer öğretmenlerimizin emekleri, okul yönetimi ve velilerimizin azimli çalışmaları ile sevgili öğrencilerimizin okula devamları ve güzel davranışlarının katkıları çok büyüktür. Bu akademik yıldaki başarımızda A’dan Z’ye herkesin katkısı vardır. Bu vesileyle okulumuzun başarısında emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Bundan sonra da yardım ve katkılarını bekliyoruz.”

KKTC Londra Temsilcisi Oya Tuncalı da yaptığı konuşmada, Güney Londra’daki Türkçe konuşan çocukların Türk dili ve kültürünü en iyi şekilde öğrenmelerini sağlayan Dr Fazıl Küçük Türk okulunu, başarılarından dolayı kutladı.

Katılımın yüksek olduğu festival göz kamaştıran halk oyunları gösterileri, şiir ve şarkı dinletileri, tiyatro, oyunlarla son derece renkli görüntülere sahne oldu.

Festivalde Ali Rıza Değirmencioğlu Türk Okulu, Chesterfield Türkçe Konuşan Toplumlar Okulu ve Enfield Türk Okulu başkan, yönetici, öğretmen ve öğrencileri de destek verdi.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.