Day-Mer Gençlik Şenliği coşkulu geçti

genclik23. Day-Mer Kültür ve Sanat Festivali kapsamında düzenlenen ‘Gençlik Şenliği’ son derece renkli görüntülere sahne oldu.

Açılışı Day-Mer Gençlik korosunun performansıyla başlayan etkinlikte Youth Fight For Jobs’dan Suzanne Beishon ve Kürtçe GCSE Kampanya Grubu’ndan İlhan Genç birer konuşma yaptılar. Day-Mer saz ve gitar kursları öğrencileri, hocaları Atilla ve Onur’la beraber başarılı performanslarıyla geceye renk katarak tüm arkadaşlarına, ailelerine ve diğer gençlere yeteneklerini ve başarılarını gösterdiler.

Gitar ve Saz performanslarının ardından Day-Mer yönetim kurulu üyesi Oktay Şahbaz, ailelerin ve yetişkinlerin, herşeyde gençleri suçlamayı bırakıp, gençlere daha fazla güvenmeleri ve onları dinleyip anlayış göstermeleri gerektiğinin altını çizdi.

Şahbaz, son iki senedir EMA’lerin kesilmesi, üniversite harçlarının yükseltilmesi gibi kemer sıkma politikalarından en çok gençlerin etkilendiğini belirterek gençlerin bu dönemde daha fazla desteğe ihtiyaç duyduklarını kaydetti.

Şahbaz’ın tüm gençleri Day-Mer’e üye olmaya davet ettiği konuşmasının ardından sahneye çıkan Gürkan Tercanlı, rap tarzında sergilediği performansla tüm genç hayranlarına güzel vakit geçirtti. Gürkan’dan hemen sonra, 2 Şubat 1990 yılında ilk festivalini gerçekleştiren Day-Mer festivallerinin 23 yıllık serüveni hazırlanan sinevizyonla gösterildi.

Londra Saz Okulu öğrencilerinin kurmuş olduğu müzik grubu Empati’nin sergilediği performans gençlere örnek olacak nitelikteydi. Empati grubunun ardından Day-Mer Gençlik Komisyonu adına Oktay Çinpolat kısa bir konuşma yaptı. Sahneye son olarak çıkan genç sanatçı Serhat Yıldız salonda büyük bir coşkuyla karşılandı. Serhat Yıldız’ın seslendirdiği türküler ve çekilen halaylarla şenlik çoşkulu bir şekilde son buldu.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin