Okullar arasında protokol imzalandı

okul_1Batı Londra Türk Okulu, Bursa İnegöl’den gelen Vehbi Koç İlköğretim Okulu öğrencilerini ‘Kardeş Okullar’ projesi adı altında Londra’da ağırlayarak protokol imzaladı.

İki okul, imzalanan protokol çerçevesinde 2011- 2012 Eğitim Öğretim yılında, eğitim- öğretim- materyal alışverişi içerisinde bulundular.

12 ve 16 yaşlar arasında kız ve erkek 20 öğrenci ve 7 öğretmenlerden oluşan grubu 5 gün boyunca Londra’da ağırlayan Batı Londra Türk Okulu, Londra’nın tüm tarihi ve turistik yerlerini, misafir öğrenci ve öğretmenlerle ziyaret etmenin mutluluğunu yaşadı.

Batı Londra Türk Okulu salonunda geçtiğimiz hafta düzenlenen törende, folklor gösterisi, tanıtım görüntüleri ve konuşmalar eşliğinde son derece eğlenceli ve verimli bir gün geçirildi.

Batı Londra Türk Okulu başkanı Şadan Gürses konuya ilişkin yaptığı açıklamada, ziyarete gelen öğrenci ve öğretmenlerin gurbette yaşayan çocuklarımızın Türkçe dilini ve kültürünü nasıl yaşattıklarını görme imkanı yakaladıklarını belirtti. Vehbi Koç İlkögretim okulundan gelen grubun, bizzat derslere girerek Londra’daki kardeşlerine Türkiye’nin eğitim sistemini anlattıklarını belirten Gürses sözlerine şöyle devam etti:

“1 yıldır çalışmalarını sürdürdüğümüz kardeş okul projemizi, kardeş okulumuzun Londra’ da bizleri ziyaretiyle taçlandırdık.

20 öğrenci ve 7 öğretmenden oluşan grubu 5 gün Londra’da misafir etmenin gururunu taşıyoruz. Yardımsever velilerimiz, misafir çocuklarımızı 5 gün boyunca evlerinde ağırladılar.

Çok gururlu ve mutluyuz. Bizimle beraber olan, bizlere Türkiye’den selamlar getiren ve hepimizi hediyelerle sevindiren kardeşlerimize çok teşekkür ederiz. ”

Batı Londra Türk Okulu Başkanı Sadan Gürses ve Yönetim Kurulu Üyeleri Derya Güler ve Fadime Kuşsan da okulda düzenlenen törende, Türkiye’den gelen kardeşlerinin sevgi seli karşısında duygulu anlar yaşadı.

Vehbi Koç İlköğretim Okul Müdürü Yılmaz Bayraktar ise, Batı Londra Türk Okulu’nu 29 Ekim’e rastlayan hafta Bursa’ya davet etti.

Daha fazla göster

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.