‘İsyancı Bahar’ üç gece daha sahnelenecek

daymer-1Day-Mer 23. Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Day-Mer Londra Meydan Sahnesi oyuncuları tarafından hazırlanan “İsyancı Bahar” isimli oyun, 29, 30 Haziran ve 1 Temmuz geceleri sahnelenecek.

Day-Mer Londra Meydan Sahnesi konuya ilişkin açıklamasında şunları söyledi:

Oyundaki isyan yıkıcı da, yağmacı da değil! Yakıcılığı da sadece, Tanrılar’dan ateşi çalıp insanlığa bilginin kaynağını sunan Prometheus’un yakıcılığında. Şimdi de, profesyonelce emek veren yirmi bir amatör oyuncu tutmaya “cüret” ediyor bu ateşi! Sizlerin de ateşiyle bir bahar şenliğinde buluşmayı, çoğalmayı bekliyor. Shakspeare’e, Brecht’e, Nazım Hikmet’e, ordan, bugün aramızda, hatta drama sınıfımızda olan ozanların ateşine de bir selam gönderip gücümüzün tükenmediğini, tükenmeyeceğini de göstererek.

Drama eğitmeni Celal Perk’in derleyip kurgulayarak yönettiği bu şenlik ateşini, Anıl Duman, Ayşe Gül, Ayten Soylu, Cemile Özkan, Dilan Seçgin, Ercan Karadoğan, Erdal Lenger, Erdoğan Bayır, Evci Bay, Ezgi Temel, Kamil Küpeli, Metin Sağır, Mürüvvet Güneş, Nazmiye Toksoy, Oktay Çinpolat, Onur Çabuk, Özgür Aktaş, Özlem Atik, Rahime Simpson, Ülkem Yılmaz ve Yener Çelik nefeslendiriyor. Yine drama sınıfımızda oyunculuk da yapan müzisyenlerimiz, vokalistlerimizin yanı sıra, usta müzisyenler Cahit Baylav, Nicik Maher, Salman Söbe ve Öncü Göçebe’den oluşan son derece nitelikli ve profesyonel müzisyenler de harlıyor bu ateşi.

Festivalimiz boyunca 19, 20, 29, 30 Haziran ve 1 Temmuz günlerinde Londra Toplum Merkezi’nin bahçesinde, açık havada seyirciyle buluşacak ateşimiz. Gece efektinden yararlanabilmek için de saat 21.30’da başlayıp 1 saatten fazla sürecek tek perdelik bir oyun “İsyancı Bahar”. Yağmur diye de korkumuz yok, çünkü ateşimizin sönmemesi için her türlü önlemimizi de aldık. Beş gün boyunca geçmişten geleceğe uzanacak bu şenlik ateşini daha da harlamak için tek eksiğimiz sizlersiniz! “Bir bahardalı mıyım? Yoksa baharları bekleyen, beklerken kendini kışa döndürenlerden miyim?” diyen herkesin davetli olduğu bu şenliğe şimdiden hoş geldiniz!’

Bilgi ve iletişim için: 020 7275 8440 – 020 8808 9342 – 079478 84202

Daha fazla göster

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.