CHP İngiltere’de daha aktif olacak

CHP İngiltere örgütlenmesi için görevlendirilen işadamı Cafer Mahiroğlu ve Abidin Güler’in himayesinde geçtiğimiz Cuma akşamı düzenlenen yemekli toplantıda daha etkin örgütlenmenin gerekliliği konuşuldu.

Kuzey Londra’nın Edmonton bölgesindeki Capital Restaurant’ta biraraya gelen CHP İngiltere Derneği üyeleri, daha sık faaliyetler düzenleme ve planlı örgütlenme kararı aldılar.

CHP İngiltere Başkanı Hasan Dikme, dernek üyelerinin yanısıra, parti sempatizanları ve iş dünyasından yoğun katılımla gerçekleşen toplantıda söz alarak, İngiltere’de toplum sorunlarıyla da doğrudan ilgilenen çalışmalara yöneleceklerini bildirdi.

YERELDE TEMSİL TOPLANTILARI

Yaşamını İngiltere’de sürdüren CHP’lileri biraraya getirerek sık sık sosyalleşme toplantıları düzenleneceğini belirten Dikme, “Türkiye siyasetinin yanısıra, İngiltere iç politikasında da etkinliğimizin artması için toplumsal bilinçlendirmeye yönelik etkinliklere yoğunlaşacağız. İngiltere Türk toplumunun yaşadığı bölge yerel yönetimleri ve merkezi partilerde de etkili biçimde temsil edilmeleri konusunda üyelerimiz başta olmak üzere tüm toplumumuzu bilinçlendirecek faaliyetlere yoğunlaşacağız” diye konuştu.

Genel seçimlerde yurtdışında yaşayanların da oy kullanacağını hatırlatan Hasan Dikme, oy kullanma hakkı olup, İngiltere’de yaşamını sürdüren Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seçimlerde vaandaşlık görevini yerine getirmeleri konusunda da bilgilendirici çalışmalar gerçekleştirileceğini sözlerine ekledi.

Samimi ortamda geçen yemekli toplantıda derneğe üye kaydı da yapıldı. (Foto/Erem Kansoy)

Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin