NHS’ten tatil uyarısı

nhs1NHS, Kraliçe 2.Elizabeth’in elmas yılı jubilesi nedeniyle ülke genelinde yaşanacak 4 günlük resmi tatil süresince sağlık hizmetlerinden yararlanacak vatandaşları bilgilendirdi.

4 Haziran Pazartesi ve 5 Haziran Salı günleri resmi tatil olması nedeniyle GP ve diş kliniklerinin 1 Haziran Cuma günü itibariyle 4 gün kapalı olacağını belirten NHS, vatandaşların sağlık görevlileriyle randevularını bu durumu göz önünde bulundurarak yapmaları gerektiğine dikkat çekti.

Düzenli ilaç kullananların, ilaçlarını kontrol ederek gerekirse tekrar reçete yazdırmaları yönünde tavsiyede bulunan NHS, ‘düzenli ilaç kullanan vatandaşların bu dört günlük tatilde, ilaçları bitip zor durum yaşamamaları için tatil öncesinde GP’lerine giderek ilaç takviyesi için reçete yazdırmaları büyük önem taşımaktadır. Tatil döneminde eczanelerin de sürekli açık olmayacağını düşünerek ani kazalara karşı kullanılacak acil tip gerekçelerinin de evde hazır bulundurulması vatandaşlarımızın yararına olacaktır’ dedi.

Tatil döneminde sağlık görevlileriyle görüşmek durumunda kalan vatandaşların 24 saat 0845 46 47 numaralı telefonu arayabilecekleri ya da www.nhsdirect.nhs.uk internet adresini ziyaret edebilecekleri kaydedildi.

Küçük sağlık sorunları için bölgedeki nöbetçi eczanelerin de ziyaret edilebileceğini belirten NHS, acil diş sorunu yaşayanların 020 7377 7151 numaralı telefonu aramaları gerektiğini vurguladı.

Daha fazla göster

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin