Genç Türkler’den Lösevli çocuklara Londra gezisi

losev-0Yürüttüğü çalışmalarla adından övgüyle söz ettiren Genç Türkler Kulübü, LÖSEV Lösemili Çocuklar Vakfı ile yaptığı görüşmeler sonunda, lösemi ile mücadelesinden başarılı olan 6 Lösevli çocuğu 4 gün boyunca Londra’da konuk edecek.

Lösemi ile savaşan ve tedavi sürecini yeni tamamlayan 9 ila 15 yaş arasındaki 6 çocukla birlikte bir LÖSEV yetkilisi 30 Mayıs – 2 Haziran tarihleri arasında Genç Türkler Kulübünün davetlisi olarak Londra’da gelecek.

Genç Türkler Kulübünün, Lösevli konukları için hazırladığı program kapsamında TC Londra Büyükelçiliği, TC Londra Başkonsolosluğu ve Lösemi hastanesi ziyaretleri ile çevre turları ve müze ziyaretleri yer alacak.  31 Mayıs Perşembe akşamı ise Ottoman Palace’ta ‘moral ve destek’ yemeği düzenlenecek.

Genç Türkler Kulübü konuya ilgili olarak yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“Çocukluk çağındaki kanser vakalarının ilk sırasında yüzde 35’lik oranla lösemililer bulunuyor. En çok 2-5 yaş grubundaki çocuklarda görülen hastalığın tedavisi yaş ilerledikçe zorlaşıyor. Lösemi ile mücadelede en önemli tedavi ise moral, beslenme ve toplum desteği olarak biliniyor.

İşte bizde onların içinden 6 kardeşimizi geçirdikleri bu azimli ama zor savaştan sonra ödüllendirmek, kalplerinde güzel bir iz bırakmak ve gözlerinin içini güldürebilmek için Londra’ya davet ettik.

Bu organizasyonun ev sahipleri olarak sizlerle beraber Londra’nın kapılarını onlara açıyoruz. Çocuklarımızın burada geçirecekleri her günü mutlu ve güzel anılara dönüştürmek için bize destekte bulunmak isterseniz LÖSEV Vakfı’na bağışlarınızı büyük bir şükranla kabul ederiz.”

Genç Türkler Kulübü, program sürecinde; Pasha Otel, Tulip Holiday ve Pegasus, Ottoman Palace’a desteklerinden dolayı teşekkür ederek LÖSEV Vakfı’na bağışların Turkish Bank (UK) Ltd, 40 51 98-08245002 nolu hesaba yatırılabileceği, ayrıca ayrıntılı bilgi için de Bekir Çoban (077 1156 3875) ve Özlem Bedeş’in (078 1381 0927) aranabileceği belirtildi.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.