İADD’den 19 Mayıs balosu

iaddİngiltere Atatürkçü Düşünce Derneği’nin (İADD) 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla, geçtiğimiz Perşembe günü Wood Green’deki Grand Palace Banqueting Suite’de düzenlediği balo, son derece coşkulu geçti.

İADD Başkan Yardımcısı Serdar Yıldızhan yaptığı açılış konuşmasında 19 Mayıs’ın Türk Devleti’nin çağdaş milletler ailesindeki yerini almasının adı olduğunu belirterek şunları söyledi:

’19 Mayıs gençlik, gençlik ise gelecek demektir. Türk genci, Türk istiklali ve Türk Cumhuruyetinin en büyük güvencesidir.’

İADD başkanı Jale Özer ise birlik ve beraberlik çağrısında bulunduğu konuşmasında “Bugün ülkemizin hemen hemen bütün kaleleri karşı devrimciler tarafindan işgal edilmiş durumdadır. Ulusal bilinç ve beraberliğimizi pekiştiren bayramlar olan milli bayramlarımızın çeşitli nedenlerle kutlanması engellenmekte ve halkımız etnik ve inanç bazında ayrıştırılmaktadır. Ümmetten ulus yaratan Cumhuriyet rejimi yıkılarak yeni Osmanlıcılık hayalleri güdenler tarafından tekrar ümmet yaratmaya çalışılmaktadır. Türkiye’miz büyük bir hızla Ortadoğu’daki ateş çemberinin içine çekilmektedir” dedi.

Özer konuşmasının devamında ‘Atatürk’ün emanet ettiği ülkemizi aydınlığa kavuşturacağımıza söz veriyoruz’ şeklinde konuştu.

KKTC Londra Temsilcisi Oya Tuncalı’nın Kuzey Kıbrıs ve Türkiye’nin kardeşlik, birlik ve beraberliğinin önemine değindiği konuşmasının ardından söz alan Cumhuriyet Gazetesi yazarı ve TV program yapımcısı Ümit Zileli ise, 19 Mayıs coşkusunu Londra’da yaşamaktan büyük memnuniyet duyduğu konuşmasında Türkiye’nin karanlık bir dönemden geçtiğinin altını çizerken karamsar olmamak gerektiğini vurguladı.

Gece, Emrah Tak ve arkadaşlarının müzikleri, Bülent Akbudak ve arkadaşlarının İtalyanca söylediği şarkılar ve Atatürk’ün sevdiği şarkılar ile devam etti.

 

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin