‘Yılın Annesi’ seçildi

 

yilinannesi

 

İngiltere Türk Aile Birliği, Ali Rıza Değirmencioğlu Türk Okulu ‘Yılın Annesi’ni seçti. Anneler Günü okul öğrencilerinin de katılımı ile kutlandı.

Londra’nın Wood Green bölgesinde Türk dili ve kültürü eğitimi veren Ali Rıza Değirmencioğlu Türk Okulu bu yıl iki anneyi ödüllendirdi. Okul öğrencilerinin annelerini anlatan ve anneler günün anlam ve önemini anlatan konuşmalar; okudukları şiirler ve özlü sözlerle kutladıkları anneler gününde Limasollular Derneği Başkanı Arife Retvan kendi yazdığı ‘Annem’ şiirini okurken duygulu anlar yaşadı ve salonda bulunanları hüzünlendirdi.

Anneler Günü kutlama etkinliğinde konuşan Başkan Sevtap Kemal, annelerin hakkının ödemenin mümkün olmadığını belirterek, her annenin yılın annesi olmayı hakettiğini ifade etti. Başkan Sevtap Kemal, iki çocuk annesi ve kendini gönüllü olarak eğitim hizmetlerine veren Tülin Karaman’ı ‘Yılın Annesi’ seçtiklerini açıklarken, hiç çocuğu olmayan ve her yıl bir çocuk okutan Figen Mustafa’yı da ‘Yılın Fahri Annesi’ seçtiklerini bildirdi.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin