“Mehmetçik Belediyesi aktif çalışıyor”

Belediye başkanı Sarıçizmeli:

“Mehmetçik Belediyesi aktif çalışıyor”

İngiltere Mehmetçik Cemiyeti’nin davetlisi olarak Londra’ya gelen Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli, geleceğe yönelik projeleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

DSC_0083

1-8 Nisan arası Londra’da bazı temaslarda bulunan ve Pazartesi Akşamı Wood Green Grand Palace Banqueting Suite’de halka açık bir toplantı gerçekleştiren  Sarıçizmeli’nin toplantısına, Mehmetçik’le bağları olan işadamları, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.

DSC_0127
Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli

Göreve geldiği günden itibaren ilk hedefinin Mehmetçik Belediyesi’ni ayağa kaldırmak olduğunu dile getiren Sarıçizmeli “29 Haziran 2014 tarihinde ben bu görevi devralmadan evvel, 2011 senesinden itibaren Mehmetçik Belediyesi fonksiyonsuz bir belediyeydi. Meclis ile Belediye Başkanı arasında cereyan eden husumetten dolayı  karar üretemeyen bir belediye devraldık.” dedi.

Slayt gösterisiyle belediyenin hizmet ve faaliyetleri hakkında detaylı bir şekilde bilgi veren Cemil Sarıçizmeli, meclisi çalışmayan bir belediyenin karar üretemeyeceğini söyleyerek sözlerine şöyle devam etti “ Meclisi olmayan bir belediye karar üretemez, karar alamaz, ileriye yönelik adımlar atamaz. Sadece belediye başkanının girişimiyle ihale bile sonuçlandıramazsınız. Eskiden öyle bir belediyemiz vardı.  O nedenle Belediye Meclis Üyeleri ile uyum içerisinde çalışmak çok önemlidir. Farklı partilerden oluşan 8 belediye meclis üyemizle zaman zaman fikir ayrılıklarına düşsek de, uyum içerisinde çalışıyoruz” diye ekledi.

 

“BELEDİYE ÇALIŞANLARININ SENDİKAL HAKLARI VAR”

DSC_0067
Mehmetçik Cemiyeti Eski Başkanı Avukat Arif Tahir Erişen

Sendikal haklardan mahrum bırakılan belediye yapılanmasını değiştirdiklerini ifade eden Cemil Sarıçizmeli “Bugün yeni bir sendika ile tüm sendikal hakları teslim edilmiş bir belediye olduk. Sendikal haklara sahip toplam 54 personelimizle beraber son 5-6 senesi siyasi malzeme olarak kullanılan personelimizi de dahil ettik. Bugün belediyemizde 5-6 yıldır çalışan ve her ay önlerine konan sözleşme ile sürekli tehdit edilen personelimiz kalmamıştır” dedi.

Yaşamını KKTC’de sürdüren İngiltere Mehmetçik Cemiyeti Eski  Başkanı Avukat Arif Tahir Erişen de başkanlığı döneminde gerçekleştirdiği faaliyetleri hakkında kısa bir konuşma yaptı. Erişen, gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutabilmek ve onları sosyalleştirmek için bir futbol takımı kurduklarını hatırlattı.

DSC_0088
İngiltere Mehmetçik Cemiyeti Başkanı Serdar Sarı

Sunuculuğunu Neslihan Çakır’ın yaptığı konferansa KKTC Londra Temsilciliği II. Sekreteri Dilşad Hüdaverdioğlu Şenol, Londra’nın Enfield Belediye Meclis Üyesi Ersin Çelebi, Bexley Belediye Meclis Üyesi Ahmet Durmuş, sivil toplum kuruluşlarının yönetici ve temsilcileri, işadamları ve Londra’da yaşamını sürdüren Mehmetçikliler katıldı.

Konferansın ikinci bölümü soru cevap kısmına geçmeden önce İngiltere Mehmetçik Cemiyeti Başkanı Serdar Sarı, salonda katılımcıların arasında bulunan ve cemiyetin ilk başkanı Akil Tekman’ın eşi Sultan Tekman’a bir şükran plaketi sunuldu.

DSC_0059
(Soldan sağa) Akın Can Şenol, Dilşad Hüdaverdioğlu Şenol, Cemil Sarıçizmeli ve Mehmet Sarı
DSC_0098
İngiltere Mehmetçik Cemiyeti Başkanı Serdar Sarı, salonda katılımcıların arasında bulunan ve cemiyetin ilk başkanı Akil Tekman’ın eşi Sultan Tekman’a bir şükran plaketi sunuldu.

DSC_0073 DSC_0069

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.