Park ücretinizi Enfield esnafı ödeyecek

Enfield Belediyesi’ne bağlı Winchmore Hill semtinde bir grup esnaf bir araya gelerek müşterilerinin park ücretlerini ödeyeceklerini duyurdular.

DSC_0062

Enfield Esnaf ve Ticaret Odası (EBRA) bir basın toplantısı düzenleyerek, ufak esnaftan alış veriş yapan müşterilerin park ücretlerini yaptıkları alışveriş miktarından düşeceklerini bildirdiler.

Tesco, Asda, Morrison’s, Sainsbury’s, B&Q,, PC World ve benzeri büyük firmaların kendilerine ait ücretsiz park yerlerinin olması, vatandaşın mahalle esnafından alış veriş yapmalarını engellediğini düşünerek biraraya gelen Enfield’ın işadamları, kendilerinden alış veriş yapan müşterilerinin park ücretlerini ödeyerek ayakta kalabilmeyi hedefliyorlar.

DSC_0044

Winchmore Hill’de bulunan G Johns & Sons mağazasında gerçekleştirilen biligilendirme toplantısına Southgate Milletvekili David Burrowes’un yanısıra çok sayıda esnaf, gazeteci ve politikacı katıldı.

EBRA Yönetim Kurulu Başkanı Olly Prigmore, toplantıya katılamayanların daha detaylı bilgi alabilmeleri için www.parkinginenfield.com internet adresine bakmalarını tavsiye etti. Yeni başlatılan uygulamanın şimdilik bazi mağaza ve dükkanlarda geçerli olduğunu belirten Prigmore “vatandaşlarımız Enfield bölgesinde ufak esnaftan da gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilirler. Her dükkanın kapasitesine göre belirlenen minimum alışveriş listesi web sitemizde yayınlanmaktadır. Minimum harcamayı yapan herkesin park ücreti dükkan sahibi tarafından ödenecektir” diye konuştu.

DSC_0048

DSC_0066
(Soldan sağa) Mark Rudling, Tahsin İbrahim, Olly Prigmore ve Mark Leaver

EBRA Yönetim Kurulu Üyesi Tahsin İbrahim de “bu uygulama, dükkan camlarında “Enfield Parking” etiketini gördüğünüz her yerde geçerlidir. Bu etiketleri kısa zaman sonra Enfield’ın hemen her yerinde görebileceksiniz. Büyük alışveriş merkezlerinin kendilerine ait park yerleri olduğu için insanlar mahalle esnafına uğramıyor. Amacımız mahalle esnafını büyük firmalar karşısında ayakta tutabilmektir.” dedi.

DSC_0073

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin