İlk albümü “13” uğurlu geldi

Canan Sağar çıkarttığı ilk müzik albümü “13” ile çocuklara yönelik cinsel tacizlere dikkat çekerek toplumda farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

Canan 1
Sanatçı Canan Sağar ilk solo albümünü sevenleri için imzaladı.

Londra’da geçtiğimiz Pazar günü yoğun bir katılımla gerçekleşen albüm tanıtımı Canan Sağar’ın kısa hayat hikayesinin anlatımıyla başladı.

Çocuk yaşlarda bağlama çalarak müzikle tanışan Canan Sağar, yaklaşık 10 sene önce duayen müzik insanı Sedat Sarıcı ile gitar derslerine başlamış. Eğitim süresince şarkı sözü yazmaya başlayan Sağar, bu birikimini hocası Sarıcı ile paylaşmış ve on senenin sonunda yaptığı ilk müzik albümünün şarkılarının büyük çoğunluğu da o yıllarda yazılan eserlerden meydana gelmiş.

İlk albümünü adeta ilk bebeği gibi gördüğünü dile getiren Sağar “dört sene önce yaptığım demo kayıtlarından sonra bir çok usta isimle tanıştım ve sonunda Murat Çorak’la yolumuz kesişti. Çalışmalara başladık. İlk olarak albüme adını verdiğimiz ’13’ şarkısının aranjelerini ve müzik direktörülüğünü yaptı. Sonrasında bir şarkıyla olmaz dedik ve spontane gelişen albüm kayıtlarına bu şekilde başladık” diye konuştu.

Canan Sağar’ın ilk solo albümüne adını veren ‘13’ şarkısında çocuklara yönelik cinsel tacize dikkat çekiyor. Çocukların yaşadığını basit bir ifadeyle anlatırken, ‘hayat gül bana’ sözleriyle umutlarının eksilmemesini anlatıyor.

Canan 2
‘hayat gül bana’ sözleriyle umutlarının eksilmemesini anlatıyor.

Toplam 11 şarkıdan oluşan albümde 9 şarkının müzikleri sanatçının kendisine ait. 11 eserden oluşan albümün 9 şarkısının müzikleri Sağar’a ait. Bunlardan 5 şarkının müziklerine yönetmenim Murat Çorak eşlik etmiş. Albümde 6 şarkının sözleri Sağar’a olup; diğer sözler Sedat Sarıcı, Berna Eroğlu, Murat Çorak, Atullah Korkmaz, Engin Sagun ve Mustafa Seydim’e ait.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin