Silahlı saldırıya ceza

 

West Green Road’ta geçen yıl Mayıs ayında yaşanan silahlı saldırı olayının failleri yargılandıkları Old Bailey Mahkemesi’nde suçlu bulundular.
West Green Road’ta geçen yıl Mayıs ayında yaşanan silahlı saldırı olayının failleri yargılandıkları Old Bailey Mahkemesi’nde suçlu bulundular.

 

23 Mayıs’ta West Green Road’da yaşanan olayda, bir bilardo salonunda etrafa ateş açtıktan sonra olay yerine gelen polislerle çatışmaya girdikleri belirtilen Sedat Meriç ve Oktay Ayanoğlu, çıkarıldıkları mahkemece suçlu bulundular. Sanıkların cezası 9 Ocak’ta açıklanacak.

Old Bailey mahkemesinde görülen davada, İngiltere’nin FBI’ı olarak bilinen Ulusal Suç Timi’ne (The National Crime Squad) bağlı polislerin, olay günü West Green Road’a giderek, zanlılardan birisine ulaşmaya çalıştıkları ve hayatının tehlikede olduğu konusunda kendisini uyarmak istedikleri kaydedildi.

Savcılığın iddianamesine göre olay günü, söz konusu kişi, beraberindeki 25 yaşındaki Sedat Meriç ve 22 yaşındaki Oktay Ayanoglu ile birlikte, cadde üzerine bulunan bir bilardo salonunun önüne geldi. Ellerinde eldiven ve kafalarında kapşon olan zanlılardan Meriç ve Ayanoğlu araçtan inerek, aralarında husumet bulunduğu ileri sürülen işyerinin kapısına geldiler. Salona doğru üç el ateş eden Meriç, daha sonra silahını, olaya müdahele etmek isteyen polislere yöneltti. Toplam sekiz el ateş eden  saldırgan, kurşunları bittikten sonra teslim oldu.

 

londra_sedat meric

 

 

 

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin