Yılın ilk karı düştü

Haftasonunda Londra'da etkili olmaya başlayan kar yağışı, kentin parklarını beyaza bürüdü. Pazar sabah saatlerinde parkları dolduran Londralılar bu yılın ilk karının keyfini çıkardı. Hyde Park ve St. James Park'ta çok sayıda kişinin kardan adam yaptığı, kar topu oynadığı ve parklardaki hayvanları beslediği görüldü. 

şehirde ulaşım ise olumsuz etkilendi. Özellikle Cumartesi akşamı Londra'daki metro hattında ve başkenti ülkenin diğer şehirlerine bağlayan karayollarında aksamalar meydana geldi. Karayollarında kimi sürücülerin geceyi arabalarında geçirmek zorunda kaldıkları basına yansıdı. 

Ülkenin en büyük havaalanı olan Heathrow'dan Pazar günü yapılan uçuşların bir üçte birinin, yaklaşık 1,200'ünün iptal edildiği açıklanırken, Heathrow ve Standsted havaalanlarından seyahat eden yolculara havayolları ile irtibata geçmeleri tavsiye edildi. Gatwick havaalanından yapılan uçuşlarda ise aksama olmadığı görüldü. 
Meteoroloji, ülkenin kuzeyinde kimi bölgelerde kar karınlığının 16 santimetreye ulaştığını bildirdi.

-13 DERECE BEKLENİYOR

İngiltere genelinde Perşembe'den itibaren yeni bir soğuk hava dalgasının etkisini göstereceği, soğukluğun eksi 13 dereceye varacağı ve kar kalınlığının 6cm civarında olacağı tahmin ediliyor.

Daha fazla göster

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.