Konsey ve Yağmuralan’dan ziyaret (VİDEO)

 

DSC_0056
Soldan Sağa: Yılmaz Özdemir, Ülkü Demirel, Esat Mustafa, Arife Retvan, Ali Bakır, Ertuğrul Mehmet, Aysın Yılmaz ve Tevfik R. Zekai

Geçtiğimiz Haziran ayında toplumumuzun yoğun yaşadığı bölgelerden Enfield’a Belediye Başkanı olarak seçilen Ali Bakır bugün ziyaretçilerini kabul etti.

 

Yağmuralan Derneği Başkanı Esat Mustafa’ın teklifiyle biraraya gelen Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi’nin çatısı altında toplanan dernekler Enfield Belediye Başkanı Ali Bakır’a nezaket ziyaretinde bulundular.

 

Gayet samimi bir atmosferde gerçekleşen nezaket ziyaretinde sivil toplum örgütü temsilcileri Belediye Başkanı’ndan çalışmaları hakkında hem bilgi aldılar hem de projelerinden bahsettitler.

DSC_0032

Ziyaret esnasında önemli mesajlar veren Başkan Bakır İngiltere’de siyasi örgütlenmelerin toplumlara güç kazandıracağının altını çizerken “vatandaşlarımızın siyasette daha aktif olmalarını umuyorum. Sivil toplum örgütlerinin giderek güçlenmesi gerekiyor. Ancak bu şekilde İngiltere’de söz sahibi olabiliriz” dedi.

 

Ali Bakır sözlerine şöyle devam etti “burada faliyet içerisinde bulunan sivil toplum kuruluşları birbirleri arasında iletişim içerisinde olmalılar. Kopuklar toplumumuzu ileri götürmez.  Kendi aralarında nezaket ziyaretinde bulunarak en azından tanışma fırsatı bulabilirler. Birlik ve bilgi her zaman için güçtür” diye ekledi.

DSC_0023

Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi Başkanı Aysın Yılmaz da bina sorunu çektiklerini ifade ederek “toplumumuzun ihtiyaçları tespit ediyoruz. Onlarla ilgili projeler üretiyoruz. Fakat bina sıkıntısı çektiğimiz için projelerimiz yetersiz kalıyor. Çok amaçlı büyük bir binaya sahip olabilirsek projelerimizi daha verimli olarak hayata geçirebiliriz” dedi.

DSC_0043
Enfield Belediye Başkanı Ali Bakır ve Konsey Başkanı Aysın Yılmaz

 

Yağmuralan Derneği Başkanı ve Araştırmacı Yazar Esat Mustafa da Başkan Ali Bakır’a “Kıbrıs Tarihinde Yağmuralan (Vroişa)” isimli son kitabından bahsetti. Tarihi belge niteliğinde olan kitabı zaman bulduğunda ilk fırsatta okuyacağını belirten Bakır teşekkür etti.

DSC_0036
Araştırmacı – Yazar Esat Mustafa (solda) ve Ali Bakır

 

Türk Eğitim Konsorsiyum’u temsilcileri Ertuğrul Mehmet ve Yılmaz Özdemir, Limasollular Derneği Başkanı Arife Retvan, Oakthorpe Türk Okulu ve Limasollular Derneği’nden Ülkü Demirel ile Zek & Co Muhasebe Firması sahibi Teyfik R. Zekai de nezaket ziyaretinde bulunanlar arasındaydı.

 

DSC_0050
Zek & Co Muhasebe Firması sahibi Tevfik R. Zekai ve Başkan Ali Bakır
DSC_0047
Limasollular Derneği Başkanı Arife Retvan ile Enfield Belediye Başkanı Ali Bakır
DSC_0045
Türk Eğitim Konsorsiyumu Temsilcisi Yılmaz Özdemir ile Belediye Başkanı Ali Bakır
Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin