Naci Talat ölüm yıldönümünde anıldı

Kıbrıs Türk tarihinin en önemli politikacılarından birisi olan Naci Talat, ölümünün 22. Yıldönümünde anıldı. Cumhuriyetçi Türk Partisi Londra Dayanışma Derneği (CTP) tarafından organize edilen etkinliğin sunuculuğunu ve evsahipliğini, kısa bir süre önce  başkanlığa seçilen Gizem Utkan üstlendi.

Gece Haringey’deki Kıbrıs Türk Toplum Merkezinde saat 7.30’ta Naci Talat tanıtım belgeseliyle başladı. Belgeselde emeğin ve adaletin savunucusu olarak tanıtılan lideri anmak için toplanan onlarca insan belgeselin ardından Naci Talat’ın anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Gecede, dostlarının Naci Talat’ı anlattığı ve onunla olan anılarını paylaşıtığı konuşmalar sırasında salonda duygu dolu, hüzünlü anlar yaşandı.  Dostları liderleri Naci Talat için “Saygıdeğer ve özlem duyulna, hasretle anılan, mücadele dolu 70’li yılların dürüst ve çalışkan siyasetçisi, karizmatik lider, ve meydanlarda herkese hitap edebilen sevgi dolu bir insan” nitelendirmelerinde bulundular. Göz yaşlarının da eksik olmadığı gecede her bir anısını anlatan dostları o günleri adeta yeniden yaşadılar. 

Daha fazla göster

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin