Hackney’de Türk aileye ırkçı saldırı

Londra’nın Hackney bölgesinde yaşayan Türkiye kökenli bir ailenin duvarına ırkçı yazılar yazıldı.

Hackney’de yaşayan Türkiye kökenli aile, ırkçı saldırıya uğradı. Türk ailesinin evinin duvarına ‘Türkiye’ye geri dönün, İngiliz ailelerin burada konaklamaya ihtiyacı var’ yazıldı.

Irkçı duvar yazısının ardından Hackney Stand Up to Racism and Facism örgütü dayanışma mesajı yayımladı.

“Hackney Stand up to Racism and Facism olarak ırkçı saldırıya uğrayan Türk ailesi dayanışma içinde olduğumuzu vurgulamak istiyoruz. ‘Türkiye geri dönün’ ırkçı söylemi kınıyoruz. Türk ve Kürt kardeşlerimiz bu ülkenin bir parçasıdır. Onlar Hackney ailesinin birer üyesi ve bu bölgeyi daha iyi yapmak için bizlerle birlikte çalışıyorlar. Londra’da farklı etnik kökenlerden oluşan büyük bir şehir, burda 7 milyon kişi, 14 büyük inanç ve 300 dil bulunmakta. Londra en çok kültürlü şehirdir.

Irkçılar topluluğumuzun bir kısmına saldırdığı zaman, aslında hepimizi hedef alıyor demektir. Türk ve Kürt toplumu Hackney’de ırkçılık ve faşizme olan mücadelede en temel taşlardan biri olmuştur.

Son zamanlardaki ‘Black Lives Matter’ hareketi ırkçıların büyük çoğunluk olduğunu göstermiştir. Irkçılar kendilerinden başka kimse için konuşmazlar. Bu ırkçı saldırıya uğrayan ailenin yanındayız. Birlik ve dayanışma ırkçılık zehrini yenecek.”

Etiketler
Daha fazla göster

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.