Ambulans uçakla Londra’dan Trabzon’a götürülen Hasan Pala, hayatını kaybetti

İngiltere’de yaşayan ve kalp rahatsızlığı bulunan 68 yaşındaki Hasan Pala hayatını kaybetti.

Ailesiyle birlikte 35 yıldır Londra’da yaşayan 4 çocuk babası Hasan Pala’nın kalp kapağında sorun olduğu ve ameliyat olması gerektiği söylenmişti. Londra’da 3 kez hastaneye giden Pala bir türlü sonuç alamadı.

Hasan Pala,16 Mayıs’ta ambulans uçakla Türkiye’ye götürülmüş, Trabzon’da başarılı bir kalp ameliyatı geçirmişti.

Kalp kapağındaki rahatsızlık nedeni ile ameliyat olması gereken ancak Londra’da hastanelerin ameliyat etmeye yanaşmadığı Pala, Londra Başkonsolosluğu’na başvuru yaptı ve durumu anlattı.

Başkonsolosluğu’nun devreye girmesi üzerine Sağlık Bakanlığı’nın  Türkiye’den gönderdiği ambulans uçakla Trabzon’a götürülmüştü. Burada gördüğü tedavinin başarılı geçtiği yönünde çok sayıda haberi yayınlanan Pala, iyileştiğini söyleyerek doktorlara teşekkür etmişti.

Hasan Pala’nın yakın aile üyesi 1 Temmuz Çarşamba günü sosyal medyada yaptığı paylaşımda, Pala’nın tedavi gördüğü Trabzon Devlet Hastanesinde hayatını kaybettiğini duyurdu.

Yapılan paylaşım şöyle:

“Aslen Gümüşhane, Pekünlü olup Trabzon da ikamet eden Hasan Pala amcamız, hakkın rahmetine kavuştu, tedavi gördüğü Trabzon Devlet Hastanesinde hayatını kaybetti.”

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.