İADD: “Tam 27 yıldır kalbimiz Sivas’ta”

Sivas’ta yaşanan madımak katliamı ile ilgili ingiltere atatürkçü düşünce derneği tarafından bir basın açıklaması paylaşıldı.

Yaşanan bu katliamı unutmadıklarını ve aslan unutmayacaklarını belirten bildiride şu açıklamalar yapıldı:

2 temmuz 1993 yılında sivas’ta metin altıok, asaf koçak, hasret gültekin, asım bezirci , behçet aysan, nesimi çimen, muhlis akarsu’nunda  aralarında bulunduğu çoğunluğu gencecik cumhuriyet’imizin yüzakı 33 aydın,sanatçı,şair,müzisyen,yazar ve 2 otel çalışanının   tekbir sesleri arasında diri diri katledilmesinin 27. Yıldönümünde  onları bir kez daha cumhuriyet devriminin aydınlanma duyguları ile saygıyla anıyoruz.

27 sene önce aydın ve sanatçılarımıza yapılan bu katliam aslında modern türkiye cumhuriyeti’nin laiklik ve çağdaşlığına, aydınlanma yolunun taşlarını döşeyen değerleri olan şiirine, romanına,müziğine ve tüm renklerine karşı yapılmıştı.ancak “onlara” ölsün  diyenler, şeriat isteriz diyerek çığlık atanlar şunu bilmelidirler ki sivas’ın ışığı hiç sönmedi ve hiçbir zaman sönmeyecek.

Madımak’ı unutmayacağız,unutturmayacağız.

Ingiltere ADD olarak; özgür, demokratik, laik, insan haklarına saygılı, barışın  ve kardeşliğin egemen olduğu çağdaş bir türkiye yaratana kadar yılmadan çalışacağız.

Bugün 2 temmuz 2020 ve hala Sivas Madımak’ta kan akıyor. Sivas Madımak’ta ülkemizin namuslu insanı gözyaşı döküyor ve tam 27 yıldır kalbimiz Sivas’ta.”

Etiketler
Daha fazla göster

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.