Londra Yardım Melekleri’nden anlamlı bağış

Londra’da kanser hastalarına destek amacıyla kurulan ve önemli projelere imza atan, ‘Londra Yardım Melekleri’ (LYM), Kanser Hastalarına Yardım Derneği’ne (KHYD) bağışta bulundu.

Londra Yardım Melekleri Başkanı Aydın Hassan ve Yönetim Üyelerin girişimiyle, Kanser Hastalarına Yardım Derneği’ne, 9 adet yürütecek demir, 9 adet koltuk değneği, 1 adet banyo sandalyesi, 2 adet tekerlekli sandalye, çok sayıda kıyafet ve ihtiyacı olan hastaların kullanabilmesi için paketli hasta bezleri bağışı yapıldı.

Londra Yardım Melekleri Başkanı Aydın Hassan Londra Gazete’ye yaptığı açıklamada, 6 adet yürütecek ve 1 adet tekerlekli sandalye Limasollular Derneği tarafından bağışlandığını belirtti.

LYM Başkanı Hassan, ayrıca Avrupa Engelliler Derneği Başkanı Poyraz Veysel tarafından 1 adet akülü araba ve 1 adet tekerlekli sandalye, kanser hastaları için bağışlanacağını söyledi.

 

Hassan, “Dünya çapında ve özellikle İngiltere’de yaşanan salgın hepimizi uzun bir süre etkiledi. Bu nedenden dolayı, Londra Yardım Melekleri olarak çalışmalarımıza bir süre ara vermiştik fakat normalleşme süreci çerçevesinde, kaldığımız yerden devam edip, Kuzey Kıbrıs’ta uzun yıllardır faaliyet gösteren Kanser Hastalarına Yardım Derneği’ne bir nebze olsun katkı koymak istedik. Normal şartlarda, Londra Yardım Melekleri olarak en az ayda bir böylesi yardımlarda bulunmaya çalışıyoruz.

Her zaman olduğu gibi yökün ve çok iyi durumda giysi bağışlayan Londra’daki iş adamlarımız Bilal Hüseyin’e, Turgay Ayanoğlu’na, bağışlarda bulunan Limasollular Derneği, Avrupa Engelliler Derneği ve Londra’da yaşayan duyarlı halkımıza ve iş adamlarımıza çok teşekkür ederiz. Londra Yardım Melekleri’ne ve Kıbrıs Türk toplumuna her zaman destek olan ve bu  güzel çabaları ve çalışmayı hiçbir maddi beklentide bulunmadan sonuçlandırarak Kıbrıs’a ulaştıran Euromed Ailesi’ne, Hasan Gazi ve Hüseyin Gazi’ye de çok minnettarız” şeklinde konuştu.

 

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.