Day-Mer Festivali bu yıl internet üzerinden yapılacak

Türk Kürt Toplum Dayanışma Merkezi her yıl geleneksel olarak düzenlediği kültür ve sanat festivalini bu yıl internet üzerinden gerçekleştireceklerini duyurdu.

Day-Mer tarafından yapılan açıklamada pandemiden kaynaklı kısıtlamalara rağmen festivalin geçekleşeceğini, bu kapsamda kadınların, çocukların, gençlerin yani her kesimin kendini ifade edebileceği etkinlikleri içeren festivalin bu yıl ise online olarak düzenleneceği belirtildi.

Day-Mer Yönetim Kurulu imzalı yazılı açıklamada “Hepimizin tanıklık ettiği zorunlu koşullardan dolayı online gerçekleştireceğimiz 31. festivalin etkinlik alanlarına sizleri konuk edemiyoruz. Ama ümit ediyoruz ki bu sefer sizler ekranlarınız aracılığı ile bulunduğunuz mekanlara bizi konuk ederek bu buluşmanın gerçekleştirilmesini sağlayacaksınız.” İfadelerine yer verildi.

Yapılan açıklamanın tam metni şöyle:

“Sevgili Dostlar, Day-Mer Kültür ve Sanat Festivali pandemiden kaynaklı kısıtlamalara rağmen bu yılda gerçekleşiyor.

İlki 1990 yılında düzenlenen Day-Mer Kültür ve Sanat Festivali başta üyelerimiz, sanatçı dostlarımız ve toplumlarımızın sahiplenmesi nedeniyle şimdiye kadar kesintisiz olarak devam etti. Her yıl yaklaşık olarak bir aylık süreye yayılan programı ile kadınların, çocukların, gençlerin yani her kesimin kendini ifade edebileceği etkinlikleri içeren festivali, bu yıl da aynı biçimde ama online olarak düzenliyoruz.

Fiziksel mesafe kuralının hale gerekli ve kitlesel etkinlikler düzenlenmesini kısıtlayan önlemlerin hala geçerli olması nedeniyle online olarak düzenleyeceğimiz festival boyunca, 30 yıllık arşivimizi sizlerle paylaşacağız. Sizleri Türkiye’den İngiltere’ye göçün ilk yıllarına götürecek olan arşiv görüntülerimizin, aynı zamanda 30 yıllık geçmişimize de ışık tutmasını umuyoruz.

Her festivalimizde olduğu gibi yine toplumlarımızın yüz yüze kaldığı en yakıcı sorun ve gelişmeleri birlikte tartışıp ortak çözümler arayacağız.

Hepimizin tanıklık ettiği zorunlu koşullardan dolayı online gerçekleştireceğimiz 31. festivalin etkinlik alanlarına sizleri konuk edemiyoruz. Ama ümit ediyoruz ki bu sefer sizler ekranlarınız aracılığı ile bulunduğunuz mekanlara bizi konuk ederek bu buluşmanın gerçekleştirilmesini sağlayacaksınız.

Festival etkinliklerinde buluşabilmek umuduyla.”

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.