Acun Ilıcalı’nın hayalı gerçek oluyor mu!

Fortuna Sittard: Acun Ilıcalı'yla kulübün satışı için henüz nihai bir anlaşmaya varmadık

Hollanda 1. Futbol Ligi (Eredivisie) takımlarından Fortuna Sittard’ın başkanı Işıtan Gün, kulübün TV8 kanalının sahibi Acun Ilıcalı’ya satılması konusunda henüz nihai bir anlaşma yapılmadığını açıkladı.

Işıtan Gün, koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan uçuş yasaklarının ardından, geleceğe ilişkin bir yol haritası belirlemek için Ilıcalı ile bir araya geleceklerini söyledi.Türkiye’de spor medyasında, Avrupa’da bir kulüp sahibi olmayı almayı hedefleyen Acun Ilıcalı’nın, eski Galatasaray yöneticilerinden Işıtan Gün’ün sahibi olduğu Fortuna Sittard’ı satın aldığı iddia edilmişti.

Haberlerde, kulübün satışına ilişkin resmi açıklamanın bu hafta içinde yapılacağı öne sürülmüştü.

‘Mutluluk verici bir gelişme’

Fortuna Sittard Başkanı Işıtan Gün, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Acun Ilıcalı’nın Fortuna Sittard’a olan ilgisinin kendilerini memnun ettiğini söyledi, “Sayın Ilıcalı’nın Fortuna Sittard ailesine katılımı, kulübümüzün uzun vadeli stratejik konumunu kalıcı olarak güçlendirme adına mutluluk verici bir gelişme olarak değerlendirilmiştir” dedi.

Hollanda medyası, Fortuna Sittard Başkanı Işıtan Gün’ün, geçen hafta Limburg Eyalet Televizyonu’na (L1) yaptığı açıklamada, bu iddiaların doğru olmadığını söylediğini aktarmıştı.

Soccernews adlı haber sitesi ve Limburger gazetesine göre, kulübün satıldığına ilişkin iddiaları “saçmalık” diye değerlendiren Gün, “Bu doğru değil. Kesinlikle kulübü satmak istemiyorum Son yıllarda birçok teklifi reddettim çünkü geleceğim Fortuna ile” demişti.

Hollanda medyasına göre, Fortuna Sittard Genel Müdürü Ivo Pfennings de, iddiaları yalanlamıştı.

Ivo Pfennings, “Birçok kez konuştuk ama kulübün satışı konusunda Işıtan’dan hiçbir şey duymadım. Kulüp satılıyor olsa herhalde benim de haberim olur” demişti.

Acun Ilıcalı’dan ise henüz konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.