Yaşar Halim gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı

Londra’da geçen hafta salı günü vefat eden İngiltere’nin ilk Türk Süpermarket ve Pastanesi’nin sahibi olan iş insanı Yaşar Halim, dün yapılan cenaze töreninin ardından doğduğu topraklarda defnedilmek için Kuzey Kıbrıs’a gönderildi.

UK Turkish Islamic Trust tarafından yapılan cenaze işlemlerinin ardından Haringey’deki iş yerinin önüne getirilen Halim’in naaşı, burada yapılan vedanın ardından namazı kılınmak üzere Palmer Green Camisine getirildi.

Kızı Yaşar Halim’in başını okşayıp ona veda etti

Kalabalık bir kitlenin katıldığı cenaze namazı öncesinde Kıbrıslı Türk imam Hussain Hashim Bakayi Mustafa, merhumun kısa öz geçmişini hatırlatan konuşmasında, “O herkesin kalbine dokunmuş biriydi; Türkü, Rumu, Kürdü, İngilizi tarafından sevilen bir isimdi.” dedi.

Cenaze törenine katılanlardan alınan helalliğin ardından imam Hussain Hashim Bakayi Mustafa tarafından Halim’in cenaze namazı kıldırıldı.

Kılınan namazın ardından gözyaşlarıyla cenaze aracına bindirilen Halim, toprağa verilmek üzere Kuzey Kıbrıs’a gönderildi.

77 yaşındaki Halim, pazar günü öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazı sonrası toprağa verilecek.

This slideshow requires JavaScript.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.