Dursaliye Şahan Avrupadaki yarışmada 1. oldu

Hollanda’da aylık yayımlanan Platform ve Kadın dergilerinin birlikte organize ettiği Avrupa 2. Öykü Yarışması sonuçlandı.

On yıl önce şiir ödülleri olarak başlayan yarışma, son iki yıldır Avrupa genelinde ve öykü dalında düzenlenmeye başlandı.

Avrupa’nın birçok ülkesinden ilginin yoğun olduğu yarışmanın birincisi İngiltere’den katılan Asiye adlı öyküsüyle Dursaliye Şahan oldu. Yazar Şahan edebiyat alanındaki başarılarına bir yenisini daha eklemiş oldu. Yarışmada Abdullah bin Mükerrer’in Hikayesi adlı öykü ile Bülent Başaran ikinci olurken, Tahtadan Dünyalar Ateş Aldı Sobadan adlı öyküsüyle Serra Gök üçüncü, İntikam Bazen Bir Aperatiftir adlı öyküsüyle Kerime Sak dördüncü oldu.

 

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.