Day-Mer Meydan Sahnesi’nde ‘Neredeyse Kadın: Elizabeth’ oyunu sahneledi

Kuzey Londra’da yıllardır toplumsal sorunları sahneye taşıyan Day-Mer Meydan Sahnesi, Dario Fo’nun ‘Neredeyse Kadın: Elizabeth’ oyunu izleyicisi ile buluştu.

Londra Toplum Merkezi tarafından bu sene düzenlenecek olan 30. Day-mer festivali kapsamında geçen hafta Cumartesi ve Pazar günü Londra Meydan Sahnesi’nde Dario Fo’nun yazdığı Füsun Demirel’in çevirdiği ‘Neredeyse Kadın: Elizabeth’ oyunu izleyicisi buluştu.

Londra Meydan Sahnesi’nde, iki kere sahnelenen ‘Neredeyse Kadın: Elizabeth’ oyunun yönetmenliğini Rahime Simpson yaptı. Yoğun bir ilginin gösterildiği oyunda, Zeynep Güneş, Bilgen Telli, Irmak Demir, Cevdet Armutlu, Emrah Er, Cem Ok, Memo Güzel ve Barış Kaygun oyunculuk yaptı.

Oldukça emek sarf edilen oyunun kostümü Fatma Binboğa’ya, dekoru Ayşe Nurdoğan ile Hayrullah Cinpolat’a, ışık ise Metin Sağır’a ait. Londra Toplum Merkezi’nde, 22 Haziran’da saat 19.00’da ve 23 Haziran’da saat 17.00’de sahnelenen oyuna sanatseverler yoğun bir ilgi gösterdi. 30. Day-Mer Festivali kapsamında devam eden kültürel ve sanatsal etkinlikler 7 Haziran Pazar gününe kadar devam edecek.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin