İngiltere Türk Diyanet Vakfı’ndan iftar yemeği

İngiltere Türk Diyanet Vakfı tarafından, 11 Mayıs Cumartesi günü Hornsey’de bulunan Londra Diyanet Cami’de iftar yemeği verildi.

İngiltere Türk Diyanet Vakfı, geçen hafta Cumartesi günü düzenlediği program ile iftar yemeği verdi. Hornsey’de bulunan Londra Diyanet Cami’de düzenlenen iftar yemeğine Türkiye Londra Büyükelçisi Ümit Yalçın, Türkiye Londra Konsolosu Ergin Çınar, Türkiye Londra Büyükelçiliği Din Hizmetler Müşaviri Mahmut Özdemir, KKTC Londra Konsolosu Ülkü Alemdar’ın yanı sıra gazeteciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Geleneksel olarak her yıl düzenlenen iftar yemeğinde toplumun farklı kesimleri bir araya geldi.

Akşam ezanı namazının ardından başlayan iftar programında açılış ve selamlama konuşması Londra Din Hizmetleri Müşaviri ve İngiltere Türk Diyanet Vakfı Başkanı Mahmut Özdemir tarafından yapıldı. Özdemir, iftar vakti gibi önemli bir zamanda toplumun  bir araya gelmesine aracı olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu belirtirken, katılan herkese teşekkürlerini iletti.

İftar yemeğinden sonra kısa bir konuşma yapan Türkiye Londra Büyükelçisi Ümit Yalçın, “Ramazan ayının başta bütün Müslüman alemi ve milletimiz için bereket ve huzur ile geçmesini temenni ediyorum” dedi.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin