Londra berberlerinden Soma’ya yardım köprüsü

Soma’daki maden faciasında şehit olanların ailelerine kardeşlik eli bu kez Kuzey Londra’nın Harringay bölgesinden uzandı.
Re-Style
Kuzey Londra’nın Harringay semtinde hizmet veren Re Style adlı Berber Salonu sahibi Veli Aksu, örnek bir davranış sergiledi. Aksu, Soma’daki maden şehitlerinin ailelerine ulaştırılmak üzere 541 sterlin topladı.

Re Style adlı Berber Salonu sahibi Veli Aksu, Soma’daki maden şehitlerinin ailelerine yardım amacıyla ‘yardım toplama’ çalışmasından 541 sterlin topladı. Örnek bir davranış sergileyen genç işadamı, paraları yardıma muhtaç ailelere ulaştırılması için Ziraat Bankası aracılığı ile Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’na (AFAD) havale etti.

Birlik ve dayanışma adına sergilenen bu davranışın anlamlı olduğunu ifade eden Aksu, “Bir işyeri sahibi olarak, Soma’da yaşanan maden faciasında hayatını kaybeden 301 işçilerimiz için birşeyler yapılması gerekliliğini duydum.

“Berber dükkanına gelen her müşterilerimize, gönlünden kopan miktar kadar yardım etmesini söyledim. Sağolsunlar varolsunlar, destek oldular. Toplayabildiğim parayı Ziraat Bankası görevlilere isim listesiyle birlikte teslim ettim.

“Ramazan’ın başladığı bu günlerde bir nebze olsun yapılan bu yardım nedeniyle büyük mutluluk yaşamaktayız. Yardımlarını esirgemeyen müşterilerimiz başta olmak üzere, çalışanlarımıza ve hayırsever herkese şükranlarımı sunarım” dedi.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin