Amaç sınavlardaki başarıyı arttırmak

aykutBaşarılı işadamı Aykut Sadi’nin, bir buçuk yıllık bir çalışmanın sonucunda kuruğu Lifetime Learning Vakfı’nın açılışı 10 Kasım günü yapıldı.

Türkçe konuşan öğrencilerin GCSE ve ilk öğretim sınav sonuçlarını arttırmak amacıyla kurulan vakıf, Türk Dili ve Kültürü Okulları ile işbirliği içinde çalışıyor. Türkçe konuşan öğrencilerin sınavlardaki başarı oranının diğer etnik gruplara göre daha düşük olduğunun bilincinde olan Lifetime Learning, Londra’da yaşayan Türkçe konuşan öğrencilere, sınavlarında daha başarılı olmaları için programlar hazırlıyor.

Aynı zamanda engelli ve kimsesiz çocuklar için bilgisayar eğitimi verecek olan vakıf, onların seslerini duyurabilmek ve sunulacak eğitimlerle kendilerine olan güvenlerini arttırabilmeyi hedefliyor.

Aykut Sadi, Patricia Craine, Gülay Aktaş, Göksel Dursun ve Elvan Gül’den oluşan yönetim kurulu, Türkçe konuşan öğrenciler için hazırlanan eğitim programının bölümlerini şu şekilde sıraladı:

Bir öğrenici olarak kendini tanıma, ders çalışma teknikleri, sınavlara hazırlanma teknikleri, revizyon teknikleri, ipuçları, hafıza teknikleri, zaman ve stres yönetimi, düşüncelerin haritalanması, yüksek notlar almak için temel teknikler, sınav sonuç ortalamalarının yükseltilmesi, planlama ve cevapların kontrol edilmesi.

Masterini London School of Economics and Political Science Istatistik bölümünde yapan vakfın kurucusu Aykut Sadi,  London Business School’da (LBS) araştırmacı olarak çalıştı ve LBS’da MBA öğrencilerine ders verdi. Uzun yıllar da yerel hükümete istatistiksel danışmanlık yaptı.

Firması Britanya’da 20 ayrı şehirde okul yöneticilerine, data analizlerinin nasıl yapılabileceği konusunda eğitimler veriyor.

Geliştirdiği ‘ASSET for Schools’ adlı istatistiksel program ise Britanya’daki ilk öğretim okulları ve liseler tarafından kullanılıyor.

Daha detaylı bilgi almak isteyenlerin 020 7001 7730 numaralı telefondan veya hr@lifetimelearning.org.uk e-posta adresinden yetkililerle iletişim kurabilecekleri ya da  www.lifetimelearning.org.uk internet sayfasını ziyaret edebilecekleri bildirildi.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.