12 yıldır Anadolu kültürünü Londra’da tanıtıyorlar

İNGİLTERE’NİN her sene heyecanla beklenen en büyük festivallerinden biri olan “Anadolu Kültür Festivali” 12 yaşında.

İNGİLTERE’NİN her sene heyecanla beklenen en büyük festivallerinden biri olan “Anadolu Kültür Festivali” 12 yaşında.

Londra’da düzenlenen ve geleneksel hale gelen ‘Anadolu Kültür Festivali’ zengin bir program ile 12. Anadolu Kültür Festivali ismi ile gerçekleşecek.

Londra’da Süleymaniye Kültür Merkezi ile Anadolu Toplum Derneği tarafından geleneksel olarak düzenlenen ‘Anadolu Kültür festivalinin 12.’si 29 Eylül ve 1 Ekim tarihleri arasında Clissold Park’ta gerçekleşecek.

Festival Düzenleme Komitesi’nin verdiği bilgiye göre, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda dört gün sürecek olan festivalin büyük açılışı 29 Eylül Cumartesi günü olacak ve 1 Ekim Pazartesi akşamı sona erecek. Geçtiğimiz yıl festivalin açılışına TC Londra Büyükelçilik Temsilcileri, KKTC Londra Temsilciği, İngiliz Milletvekilleri, siyasetçiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katılmıştı. Yaklaşık 50 bin kişinin ziyaret ettiği ve bu yıl daha fazla ilgi görmesi beklenen festivale, sponsor olarak birçok firma destek veriyor.

Eylül ayında gerçekleşecek olan Anadolu Kültür Festivali hakkında festival komitesi şu açıklamayı yaptı:

“Her yıl binlerce insanımızın katıldığı, Anadolu kültürünü yaşadığı ve eğlenceli vakit geçirdiği ANADOLU KÜLTÜR FESTİVAL’i bu sene 29 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında Clissold Park’ta gerçekleşecektir. Festivalimize her zamanki olduğu gibi Mehter takımı, folklör ekibi ve kültür sanatçılarımız katılacaktır. Festivalimizde Türk kültürünün vazgeçilmezi olan çeyiz çadırımız şark köşemiz, yayık ayranımız Osmanlı şerbetimiz, döner ve kebap çeşitlerimiz, ev yapımı pasta böreklerimiz, çocuk oyun alanlarımız mevcuttur.”

Ayrıca festival yönetimi kurulu Türkiye Cumhuriyeti Londra Büyükelçisi Abdurrahman Bilgiç’e nezaket ziyaretinde bulundu ve festival ile ilgili bilgi verdi.

Anadolu kültürünü tanıtan etkinliklerin yanı sıra ziyaretçilerine birbirinden lezzetli tatları sunulacaktır.

Tamamen gönüllüler tarafından organize edilen ve sponsorlar tarafından desteklenen festivalle ziyaretçilerin aileleriyle birlikte keyifli bir zaman geçirebilecekleri, piknik, kültür etkinliği ve eğlencenin bir arada olduğu bir ortam oluşturuyor.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin