Londra’nın yaşanabilir en iyi bölgeleri

LONDRA’DA aile kurmak ve yaşamak için en ideal yerler açıklandı.

Londra’da bulunan en iyi 10 yeri belirlemek için, çeşitli değerlendirmeler gerçekleştirildi. Değerlendirmeler yapılırken; Londra’daki iş imkanları, konut, sağlık, eğitim, suç oranları ve trafik gibi faktörler göz önüne alındı.

Araştırmalar doğrultusunda, Londra’da aile kurmak ve yaşamak için en ideal yerler sıralamasında en cazip yer olarak, Walton-on-Thames seçildi.

Nehir kenarındaki evleri, düşük suç oranı ve mükemmel okulları ile Surrey’deki Walton-on-Thames, aile kurmak için en iyi yer olarak nitelendirildi.

Londra merkezli Yopa isimindeki emlak şirketinin yapmış olduğu araştırmalar neticesinde, aile kurmak için en iyi yerler arasında ise ikinci sırada Kent bölgesinde bulunan Tunbridge Wells seçildi, ardından Hertfordshire’deki St Albans üçüncü, dördüncü ve beşinci sıra olarak Surrey’de Esher ve Essex’de Brentwood seçildi.

Yopa emlak şirketinin direktörü araştırmalarla ile ilgili yapmış olduğu açıklamada, Londra’da geleneksel aile bölgelerindeki yüksek fiyatların etkisiyle, ankete katılan Londralıların beşte biri, aile kurmak veya ailesi ile yaşamak için başkentin 25 mil kadar uzaklığında yaşamayı tercih ettiklerini belirtti. Ayrıca Londra’da konut fiyatlarının gittikçe arttığından dolayı genç aileler daha fazla yörekent veya kırsal yerleri tercih ediyor.

Aile kurmak için en iyi yerler arasında geriye kalan yerler ise şöyle oluşmaktadır; Surrey’de Guildford, Essex’te Chelmsford, Berkshire’s Maidenhead, Harrow ve Greater.

Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin