‘Oradayız, buradayız, sanatlayız’

ORADAYIZ - Buradayız - SANATLAYIZ’ görsel sanatlar etkinliği Londra Sanat Forumu organizasyonu ile KKTC Londra Temsilcisi Zehra Başaran’ın himayelerinde KKTC Londra Temsilciliği binasında gerçekleşti.

ORADAYIZ – Buradayız – SANATLAYIZ’ görsel sanatlar etkinliği Londra Sanat Forumu organizasyonu ile KKTC Londra Temsilcisi Zehra Başaran’ın himayelerinde KKTC Londra Temsilciliği binasında gerçekleşti.

Gerçekleşen etkinliğe KKTC Londra Temsilciliğinden Konsolos Ülkü Alemdar, İngiltere Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Jale Özer, Gladesmore Community School Öğretmenlerinden Erkan Pastırmacıoğlu, Kuzey Londra Türk İslam Vakfı Başkanı Tevfik R. Zekai, Limasollular Derneği Başkanı Arife Retvan, Yazar Sonay Yakup Yakupsoy gibi birçok tanınan ismin yanı sıra sanatçılar ve toplum üyeleri de katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan KKTC Londra Temsilcisi Zehra Başaran “Londra Sanat Forumu başladığı günden bugüne kısa süre içerisinde gerek medya da gerekse toplumumuz tarafından duyuldu ve takip edilmeye başlandı. Böyle bir organizasyona faydamız olabildiyse ne mutlu bizlere. Umarım bundan sonra da bu organizasyon giderek büyür ve daha büyük etkinliklerde toplumumuz ve sanatseverlerle buluşur” dedi.

Etkinliği sunan Mehmet Salih Ökzüzoğlu aynı zamanda ‘Sanat tarihinden bir kesit’ konu başlığı altında bir sunumda bulundu. Ökzüzoğlu özellikle görsel sanat tarihinin yaklaşık 30.000 yıl öncesine dayandığına dair arkeolojik bulguların olduğundan bahsederek Rönesans gibi bir dönemde Leonardo Da Vinci’nin hayatını ve Mona Lisa gibi bazı eserlerindeki ilginç bazı detayları konuklarla paylaştı.

Sümer Erek, Lefkoşa’nın ‘Sarayönü Meydanı’ imajindan çıkışla ürettiği görsellerden oluşturduğu mekana özel enstalasyon çalışmasını sergiledi ve bu eser ile ilgili konuşma yaptı.

Etkinlikte ayrıca Pervin Shahin, Hilal Sak ve Nejati Emirzde solo müzik eserlerleri sundu.

Etiketler
Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin