Vatan Kültürel Korosu’ndan muhteşem konser

Foto: Facebook

ÜNLÜ bestekar Avni Anıl’ı anma konseri düzenleyen Vatan Kültürel Türk Müziği Korosu muhteşem bir geceye imza attı.

Tanınmış müzik insanı Naci Göçen’in yönetiminde 3 Haziran Pazar akşamı gerçekleşen geceye Bromley Civic Centre ev sahipliği yaptı.

Konser öncesi bir konuşma yapan Koro Başkanı Türkan Nalbantoğlu şunları söyledi:

“Bilindiği gibi koromuz her zaman bir ilke imza atarken, yaptığı konserlerden de her yıl bir kurum ve kuruluşa yardım elini uzatıyor. Geçen yıl Lefkoşa’da Algım Eğitim Okulu’nda okuyan genç ve engelli bir çocuğumuz Ece’ye bir yıllık eğitimine katkıda bulunmuştur. Yine bu yıl haziran ayında gerçekleştireceğimiz konserimizde bağışımızı yapacağız. Yaşadığımız bu ülkede Türk müziğimizi icra etmek için büyük emekler veriyoruz ve kaliteli bir şeyler üretip yarınlara miras olarak bırakmak istiyoruz. Bizim misyonumuz hiçbir karşılık beklemeden Türk Sanat Müziği’mizi ölümsüzleştirmek ve daha çok dinleyiciye duyurmaktır.”

Foto: Facebook
AVNİ ANIL VE UNUTULMAYANLAR

İki bölümden oluşan konserin ilk bölümünde büyük müzisyen Avni Anıl’ın besteleri yorumlandı. Muhteşem konserin ikinci bölümünde ise Türk sanat müziğinin en sevilen eserleri yorumlandı. Konserde koro performanslarının yanı sıra Türkan Nalbantoğlu, Cihan Şenol, Ayda Mosharraf ve Bahar Gökhan solo yorumlarıyla dinleyenleri mest etti.

Gece sonunda konuk sanatçı ve müzisyenlere çiçek takdim edilirken, Başkan Türkan Nalbantoğlu’na ise özel teşekkür çiçeği verildi.

Foto: Facebook
Etiketler
Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin