Londralılar ‘Karsu’yu ayakta alkışladı

Dünyaca ünlü Türk müzisyen ‘Karsu’ Londra merkezinde bulunan Cadogan Hall konser salonunda gerçekleştirdiği muhteşem bir konser ile sevenleri ile buluştu.

Londra Yunus Emre Enstitüsü desteği ve Piu Entertainment organizasyonuyla 30 Mayıs Çarşamba günü gerçekleşen konser yoğun bir ilgi gördü.

Hollanda doğumlu Türk sanatçı Karsu, Atlantic Records’un kurucusu Ahmet Ertegün’ün müzik hayatını anlattığı gecede Ray Charles‘dan The Rolling Stones’a Aretha Franklin’den Bee Gees ve Led Zeppelin’e kadar bir çok tanınmış ismin eserlerini seslendirdi.

Amsterdam Concertgebouw’dan İstanbul’a, Ankara Caz’dan Alanya Caz’a, North Sea Caz Festivali’nden New York’taki dünyaca ünlü Carnegie Hall’a kadar dünyanın pek çok yerinde ve uluslararası festivallerde sahne alan Karsu, kısa sürede müzik dünyasında saygın bir yer edindi. Kendisine ilham veren bu özel projede ise Karsu, dünyaca ünlü Türk söz yazarı ve iş adamı Ahmet Ertegün’ün Atlantic Records’un ilk yıllarında hayata geçirdiği en etkili eserlerini o gece keşfe çıktı.

İlginin yüksek olduğu konser sonunda davetliler, yetenekli sanatçı Karsu ile tanışma fırsatı bulup fotoğraf çektirdiler.

Etiketler
Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin