‘Kadın ve Sanat’ etkinliğine yoğun ilgi

LONDRA Sanat Forumu tarafından düzenlenen ‘Kadın ve Sanat’ konulu program KKTC Londra Temsilciliği’nde 27 Nisan Cuma günü saat 19:00’da gerçekleşti.

LONDRA Sanat Forumu tarafından düzenlenen ‘Kadın ve Sanat’ konulu program KKTC Londra Temsilciliği’nde 27 Nisan Cuma günü saat 19:00’da gerçekleşti.

Yaklaşık iki saat süren ve yoğun ilgi gören etkinliğe Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Londra Temsilcisi Zehra Başaran, Türkiye’nin Londra Başkonsolosu Çınar Ergin, İngiltere Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Jale Özer, Limasollular Derneği UK Başkanı Arife Retvan, CTCA Başkanı Leyla Kemal, sanatçılar ve sanatseverler katıldı.

Gecenin açılış konuşmasında sanata ve kadına ayrı bir değer verdiklerini bu sebeple bu gecenin ayrı bir değeri olduğuna değinen Zehra Başaran, “Kendilerine KKTC Londra Temsilciliği olarak destek olmaya çalıştığımız Londra Sanat Forumu’nun bu gece ‘Kadın ve Sanat’ isimli bu etkinliğinin bizim için ayrı bir değeri var. Bugün kadının, toplumun her alanında başarılı bir şekilde yer aldığını görebilmek çok güzel.” dedi.

Londra Sanat Forumu Ailesi olarak her etkinliklerinin farklı bir heyecan ve güzellikte geçtiğine değinen Arife Retvan “Londra Türk Sanat Forumu adına çok temiz duygularla ve büyük bir özveri ile hazırlanıp sunulan “Kadın ve Sanat ” gecemize önem ve değer verip kapılarını bize açan KKTC Londra Temsilciliği Büyükelçimiz Zehra Başaran’a, teşrif edip bizleri onurlandıran Türkiye Cumhuriyeti Londra Başkonsolosu Çınar Ergin ve sanat seven, sanat aşığı olan dostlarımıza, gecenin akışını renklendiren sevgili Neslihan Çakır, Burak Gülşen, Termiz Nazım ve tüm destek veren müzisyenlerimize, sanatçılarımız Özlem Çelik ve Barış Çeliloğlu’na gecenin rengine renk katan değerli sanatsever dostlarımıza çok teşekkür ederiz. Sanat, sanattan anlayan ve sanata olduğu kadar sanatçıya da değer veren kişilerle şekillenip büyüyen bir aşktır. Bu aşk hepimiz için sonsuz olsun.” dedi.

Gecede sanatçılar Barış Çeliloğlu, Özlem Çelik ve Sosyolog Semra Eren Nijhar yaptıkları konuşma da kadının sanattaki önemi ve sanat tarihindeki yeri hakkında konuklara çeşitli bilgiler aktardı.

Katılan müzisyenlerin konuklara muhteşem bir müzik ziyafeti sunduğu gece daha sonra verilen kokteyl ile tamamlandı.

Etiketler
Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin