Day-Mer ırkçılığa karşı yürüyüşe davet ediyor

Uluslararası Irk Ayrımı ile Mücadele Günü kapsamında dünyanın dört bir tarafında ırkçılığa karşı mücadele edenler 17 Mart’ta alanlara çıkıyor.

Türk ve Kürt Dayanışma Merkezi (Day-Mer), İngiltere’de gün geçtikçe artan ırkçı karşıtlığına dur demek için yapılacak yürüyüşe katılım çağrısı yaptı.

Day-Mer tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Tüm Avrupa ülkelerinde ırkçılık ve yabancı düşmanlığı mevcut hükumetlerin izlediği politikalarla besleniyor ve körükleniyor. Güçlü bir Irkçılık karşıtı hareketin olduğu İngiltere’de sokakta verilen mücadele ile BNP ve EDL gibi faşist oluşumlar politik arenadan silindi. Bu oluşumların boşluğu Britain First ve UKIP doldurmaya çalışıyor.

Irkçılık karşıtı harekete güç vermek ve ırkçılığı besleyen politikalara dur demek için bizde 17 Mart Cumartesi günü İngiltere çapında katılımlarla gerçekleştirilecek yürüyüşte yerimizi alalım.”

Tarih: 17 Mart Cumartesi

Toplanma Yeri: BBC’nin önü

Toplanma saati: 12:00

Buluşma Yeri: Londra Toplum Merkezi (Day-Mer, Tottenham)

Buluşma Saati : 11:00

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.