60 yaşını doldurana ücretsiz ulaşım imkanı

Freedom_Pass_Trans_2267410b60 yaş ve üzeri Londralılar ücretsiz ulaşım hakkından yararlanabilecek.

’60+ London Oyster Photocard’ adı verilen kart ile 60 yaşını dolduran kadın-erkek herkes 7 gün 24 saat boyunca Londra’nın bütün toplu taşıma araçlarından ücretsiz bir şekilde yararlanabilecek.

1 Kasım 2012 tarihinde tanıtımı yapılacak olan ’60+ London Oyster Photocard’ Kasım ayı içerisinde verilmeye başlayacak.

Yeni kart için 100 bin yeni başvuru olması bekleniyor.

Londra Büyükşehir Belediye Başkanı Boris Johnson konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, 60’ıncı doğum günleri itibariyle, Londra’da toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanma hakkına sahip olacak olan Londralıların, söz konusu gelişmeden memnuniyet duyacaklarını umut ettiğini ifade etti.

’60+ London Oyster Photocard’ başvurularının 17 Ekim 2012 tarihi itibariyle başlayacağı belirtilirken başvuru için fotoğraf, kimlik, adresinizi gösteren bir belge, aktif bir e-posta adresi ve 10 sterlin başvuru ücreti gerekli olduğu kaydedildi.

Başvuruların www.tfl.gov.uk/tickets internet adresi aracılığı ile online yapılabileceği ya da Transport for London’ın müşteri hizmetlerine direk yapılabileceği bildirildi.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.