Gurbetten sılaya köklerimizi tanımaya

YURT Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının kısmi desteğiyle “Gurbetten sılaya köklerimizi tanımaya” projesi kapsamında 18-25 yaş arasındaki (Türk ve karma ailelerin) 25 genç Easter tatilinde Türkiye’ye götürülecek.
10 gün boyunca yemek konaklama seyahat masrafları dahil katkı payı olarak sadece £150 ödenecek.
Gezi programında; İstanbul, İzmit, Abant, Ankara, Konya ve Nevşehir peribacaları var.
Kontenjanın sınırlı olduğu projede kabuller başvuru sırasına göre yapılacak.
Başvuru için;
1- Pasaport veya TC kimlik fotokopisi, iletişim bilgileri (e-mail, cep)
2- Lloyds Bank Nottingham Turkish Community hesabına yatırılacak
£150 makbuz fotokopisi
IBAN: GB93 Loyd 3098 9016 5760 68
Account No: 16576068
Sort Code: 30-98-90

nottinghamturkishcommunity@gmail.com adresine gerekli evrakları göndermeniz gerekiyor. Her türlü sorularınız için 0741 750 4902 telefonunu arayabilirsiniz.
Nottingham Turkish Community Başkanı Mehmet Emin Aydınbaş gezinin amacını: “Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının desteğiyle, gurbetten sılaya köklerimizi tanımaya projesi ile İngiltere’de yaşayan Türk veya karma ailelerin 18-25 yaş aralığındaki gençlerimize öz vatanlarına düzenlenecek bir seyahat ile tarihlerini, kültürlerini, edebiyatlarını kendi ülkelerini ve Türk dünyası için önemli bir yere sahip olan Evliya Çelebi’yi tanıtmayı hedefliyoruz. Düzenleyeceğimiz bu seyahat ile İngiltere’de yaşayan gençlerimizin Türk tarihi, kültürü, edebiyatı, musikisi ve sosyal değerleri ile aralarındaki bağları güçlendirerek Türk kimliği kazandırmak, asimilasyon etkisini en aza indirgemek istiyoruz. Projemiz Türkiye’mizin göz bebeği İstanbul, başkenti Ankara, Mevlana kenti Konya ve dünya kültür mirası Nevşehir’de gerçekleşecektir. Katılımcı her bir gencimize vereceğimiz seyahat defterine, gördüklerini, duygularını ve izlenimlerini yazmalarını isteyerek; gençlerimizin anılarını kalıcı hale getirmek ve anavatana aidiyet duygularını kökleştirmeyi hedefliyoruz. Kontenjanımız 25 genç ile sınırlıdır.”

İLK DURAK İSTANBUL

2 Nisan’da başlayacak gezinin ilk durağı İstanbul olacak. 2 gün boyunca İstanbul’da tarihi ve turistik mekanları gezecek olan gençler, karayolu ile Ankara’ya geçecek. Ankara yolunda bir gece Kocaeli’nde konaklayacak grup yol üstünde Abant’ta piknik yapacak. 2 gün boyunca Ankara’da kalacak gençler, milli ve manevi değer taşıyan merkezleri ziyaret etme fırsatı yakalayacak ardından Konya’ya geçecek. Konya’da 1 gün konaklayacak grup buradan Nevşehir’e geçecek. Tekrar Ankara’ya dönecek olan grup, orada bir gün dinlendikten İstanbul’a geçip İngiltere’ye geri dönecek.

Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin